• افتتاح پروژه برداشت اطلاعات ژئوفیزیک هوایی به منظور شناسایی و اثبات ذخایر معدنی استان خراسان شمالی

   افتتاح پروژه برداشت اطلاعات ژئوفیزیک هوایی به منظور شناسایی و اثبات ذخایر معدنی استان خراسان شمالی

   پروژه برداشت اطلاعات ژئوفیزیک هوایی به منظور شناسایی و اثبات ذخایر معدنی در گستره استان خراسان شمالی به طور رسمی وارد مرحله عملیاتی شد.

   همزمان با آخرین روز از هفته دولت و با حضور دکتر صالحی استاندار خراسان شمالی، دکتر محمدرضا فیاض معاون توسعه مدیریت، منابع و امور استان ، یحیی نیکدل رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان خراسان شمالی ، مهندس برنا معاون سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور و جمعی دیگر از مدیران استان خراسان شمالی، پروژه برداشت اطلاعات ژئوفیزیک هوایی به منظور شناسایی و اثبات ذخایر معدنی در گستره استان خراسان شمالی به طور رسمی وارد مرحله عملیاتی شد.

   دکتر فیاض در نشستی که قبل از برگزاری مراسم افتتاح برگزار شد ، گفت : از 9 پهنه معدنی در کشور، 2 پهنه در خراسان شمالی قرار دارد؛ از این رو انجام مطالعات و امور اکتشافی معادن در این استان جزو اولویت های ، وزارتخانه متبوع محسوب می شود.

   ایشان از خراسان شمالی به عنوان استانی دارای قابلیت های فراوان در حوزه معدن یاد کرد و افزود: پروژه برداشت اطلاعات ژئوفیزیک هوایی این استان که امروز آغاز می شود، گام نخست در مطالعه پهنه های موجود و آغازگر یک سلسله اقدامات تکمیلی برای دستیابی به منابع معدنی به عنوان دومین ثروت کشور پس از نفت است.

   فیاض ادامه داد: وزارت صنعت دولت دوازدهم قصد دارد گام های اساسی برای جبران عقب ماندگی تاریخی در بخش اکتشاف و استخراج معان بردارد و با کمک به توسعه بهره برداری معادن و فراوری محصولات معدنی، در راستای خروج از خام فروشی و در واقع تحقق بخشی از اهداف اقتصاد مقاومتی و سند چشم انداز حرکت کند.

   وی خاطر نشان کرد: در دولت یازدهم 400 هزار کیلومتر معادل 2.5 برابر کل عملیات مطالعه ژئوفیزیک هوایی در پهنه های مختلف که تا پیش از سال 92 در کشور انجام شده بود، اجرایی شد که جهش بزرگی در این حوزه محسوب می شود و این روند با شتاب بیشتر در دولت دوازدهم ادامه خواهد یافت.

   در ادامه دکتر محمدرضا صالحی، استاندار خراسان شمالی  گفت : با توجه به این که این استان دارای قابلیت های بالفعل زیادی در بخش معدن است، امیدوار هستیم با شناسایی، مطالعه، اکتشاف و بهره برداری معادن جدید و سپس فراوری محصولات آن ها، در راستای اقتصاد مقاومتی و رونق تولید و اشتغال و ارزش افزوده بیشتر گام برداریم.

    در پایان این نشست که در فرودگاه بجنورد برگزار شد، پروژه برداشت اطلاعات ژئوفیزیک هوایی به منظور شناسایی و اثبات ذخایر معدنی در گستره این استان به طور رسمی به مرحله عملیاتی وارد شد.

    خراسان شمالی در حال حاضر با دارابودن یک میلیارد تن ذخایر شناخته شده معدنی، 2 درصد کل ذخایر معادن کشور را داراست. تاکنون در پهنه زمین شناختی کپه داغ که قسمتی از شمال این استان را در بر می گیرد، لایه های نفت و گاز و در پهنه بینالود در جنوب استان هم 38 محدوده منابع معدنی فلزی شناسایی شده است که باید مقرون به صرفه بودن بهره برداری از آن ها با این مطالعات، اثبات شود.

    

   گالری
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 240,326,936
تعداد بازدید امروز : 13,607
تعداد بازدید دیروز : 57,567
تعداد بازدید هفته : 232,689
تعداد بازدید این ماه : 346,439
آخرین به روزرسانی : 1399/08/07 03:59

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.