• دانشگاه ها، ظرفیت های علمی را برای حل مسائل کشور به کار گیرند

   دانشگاه ها، ظرفیت های علمی را برای حل مسائل کشور به کار گیرند

   معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صنعت، معدن و تجارت روز دوشنبه در اجلاس سراسری رؤسای دانشگاه¬های کشور از دانشگاه‌ها و نظام آموزش عالی خواست کرد که در راستای ایفای مسئولیت اجتماعی خود، تمامی ظرفیت ها و توان علمی را برای حل مسائل اساسی کشور به کار گیرند.

    

   معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صنعت، معدن و تجارت روز دوشنبه در اجلاس سراسری رؤسای دانشگاه¬های کشور از دانشگاه‌ها و نظام آموزش عالی خواست کرد که در راستای ایفای مسئولیت اجتماعی خود، تمامی ظرفیت ها و توان علمی را برای حل مسائل اساسی کشور به کار گیرند.

   به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتربرات قبادیان در نشست تخصصی "همکاری های آموزشی و پِژوهشی در بخش صنایع، معادن و بازرگانی" این اجلاس سخن می گفت، افزود: تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی، تنها راه درمان پیشرفت و توسعه کشور است و در این مسیر باید از از اقتصاد مبتنی بر منابع به سمت اقتصاد دانش محور حرکت کنیم.

   وی تاکید کرد:  دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی می توانند در راه اندازی واحدهای تحقیق و توسعه در دانشگاهها نقش داشته باشند و به حفظ  و رشد صنایع کشور کمک کنند.

   دکتر قبادیان افزود: از 100 هزار  واحد تولیدی صنعتی کشور، تنها سه هزار واحد دانش محور هستند که از این میان تنها یک هزار واحد استاندارد دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری را کسب کردند.

   وی تاکید کرد: دانشگاهها باید به سمت تقاضای محور و تربیت نیروی انسانی براساس نیاز مراکز صنعتی کشور پذیرش دانشجو کنند و واحدهای صنعتی نیز با حرکت به سمت دانش بنیانی هم نیاز خودرا برای  رشد  در بازار برطرف کنند و هم از ظرفیت دانشگاهها استفاده شود.

    دکتر وحید احمدیٰ، معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم و  دبیرکل شورای عالی عتف نیز در این نشست تخصصی گفت: سامانه ساعت برای ثبت نیازهای پژوهشی دستگاه‌های اجرایی راه اندازی شده است و طبق مصوبه شورای عالی عتف همه این دستگاه‌ها باید نیازهای پژوهشی خودرا در این سامانه ثبت کنند تا در اختیار دانشگاهها و مراکز پژوهشی کشور قرار گیرد.

    

   معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم با اشاره به فعال شدن سامانه فرصت مطالعاتی در  وزارت صنعت گفت: هم اکنون تعدادی از اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها در حال گذراندن فرصت مطالعاتی در وزارت صنعت، معدن و تجارت هستند.

   دکتر محمود نیلی احمد آبادی رئیس دانشگاه تهران نیز در این نشست تخصصی گفت: همسویی و تعامل صنعت و دانشگاه یک ضرورت است و باید این دونهاد به سمت تعامل بیشتر حرکت کنند.

   وی با اشاره به اینکه باید ارتباط صنعت و دانشگاه برای هر دو نهاد مزایا داشته باشد تاکید کرد: ضرورت دارد سیاست تشویقی مناسبی برای ارتباط صنعت و دانشگاه اتخاذ شود وگرنه همانند سالیان گذشته در انجام این هدف به نتیجه نخواهیم رسید.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 245,413,520
تعداد بازدید امروز : 45,822
تعداد بازدید دیروز : 65,176
تعداد بازدید هفته : 461,566
تعداد بازدید این ماه : 1,380,459
آخرین به روزرسانی : 1399/10/26 18:00

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.