• تأسیس شرکت مشترک ایران و ارمنستان تا یک ماه آینده عملیاتی شود/ سازمان ملی استاندارد راه‌اندازی دفاتر حلال در ارمنستان را پیگیری کند

   محمد شریعتمداری در دیدار با وزیر توسعه اقتصاد و سرمایه گذاری ارمنستان:

   تأسیس شرکت مشترک ایران و ارمنستان تا یک ماه آینده عملیاتی شود/ سازمان ملی استاندارد راه‌اندازی دفاتر حلال در ارمنستان را پیگیری کند

   تأسیس شرکت مشترک ایران و ارمنستان تا یک ماه آینده عملیاتی شود/ سازمان ملی استاندارد راه‌اندازی دفاتر حلال در ارمنستان را پیگیری کند

   وزیر صنعت، معدن و تجارت با اعلام اینکه سازو کار مورد نیاز برای راه اندازی شرکت مشترک میان ایران و ارمنستان تا یک ماه آینده باید عملیاتی شود، گفت: سازمان ملی استاندارد موضوع راه اندازی دفاتر حلال در ارمنستان را پیگیری کند.

   به گزارش شاتا،  محمد شریعتمداری در دیدار با وزیر توسعه اقتصاد و سرمایه گذاری ارمنستان، با اشاره به  مذاکرات خوبی که روز گذشته میان معاون اول رییس جمهور ایران و نخست وزیر ارمنستان انجام شد، تصریح کرد: همکاری ارمنستان با ایران در زمینه مذاکرات با کشورهای اوراسیا قابل تقدیر بود و کمیته مشترک دو کشور مذاکرات خوبی را به خصوص در حوزه تعرفه ترجیحی  آغاز کرد که باید با جدیت تا حصول نتیجه نهایی برای گسترش مبادلات پیگیری شود. 
   وی با اعلام آمادگی ایران برای تأسیس یک شرکت مشترک برای پیشبرد اهداف مورد نظر افزود: در دیدار دیروز معاون اول رییس جمهور ایران و نخست وزیر ارمنستان نقاط مشترک خوبی برای توسعه هرچه بیشتر روابط به دست آمد و سازو کار مورد نیاز برای راه اندازی شرکت مشترک میان ایران و ارمنستان تا یک ماه آینده باید عملیاتی شود. همچنین آمادگی و همکاری در حوزه مناطق آزاد برای فراهم شدن زمینه های هرچه بیشتر تبادلات تجاری با ارمنستان را داریم.
   شریعتمداری با اشاره به اینکه دفتر نمایندگی ایران خودرو در ارمنستان در حال راه اندازی است، گفت: قرارداد فروش خودروهای ایرانی به پلیس ارمنستان در دست بررسی است که امیدواریم مورد پیگیری سریع قرار بگیرد و آمادگی توسعه هر چه بیشتر همکاری های صنعتی را داریم. از سوی دیگر در زمینه تولید ماشین آلات کشاورزی ظرفیت و پتانسیل همکاری وجود دارد و تراکتورسازی تبریز می‌تواند این ماموریت را بر عهده بگیرد.
   وزیر صنعت، معدن و تجارت  صدور خدمات فنی و مهندسی را از دیگر زمینه‌های همکاری‌های مشترک دو کشور دانست و یادآور شد: پیشتر نیز آمادگی خود را  برای صدور خدمات فنی و مهندسی اعلام کردیم و مهندسان ایرانی برای ساخت بزرگراه در ارمنستان و شرکت مپنا برای ایجاد طرح های برق نیز اعلام آمادگی مشارکت کردند.
   شریعتمداری با اعلام اینکه سند همکاری‌های علمی میان دو کشور در حوزه نانو دیروز به امضا رسید، خاطر نشان کرد: در زمینه بایو تکنولوژی نیز پتانسیل همکاری را داریم.همچنین شرکت های کوچک و متوسط صنعتی، استارت آپ‌ها و شرکت‌های  دانش بنیان نیز دیگر حوزه های دارای پتانسیل همکاری هستند.
   وی با درخواست از ارمنستان برای فراهم آوردن زمینه مذاکرات سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران برای همکاری در حوزه شهرک‌های صنعتی ارمنستان ادامه داد:  ارمنستان زمینه همکاری در حوزه معدن را نیز فراهم کند و  در زمینه سنگ های قیمتی و فرآوری آنها می توان یک کار مشترک در مناطق آزاد یا دیگر مناطق ایران آغاز کرد. همچنین سازمان ملی استاندارد موضوع راه اندازی دفاتر حلال در ارمنستان را پیگیری کند.
    
    
   گالری
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 242,443,561
تعداد بازدید امروز : 87
تعداد بازدید دیروز : 55,745
تعداد بازدید هفته : 342,590
تعداد بازدید این ماه : 742,667
آخرین به روزرسانی : 1399/09/13 20:46

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.