• افزایش 8 میلیون تنی ظرفیت تولید فولاد کشور با 3 میلیارد دلار تامین مالی در4 سال اخیر/ کاهش یک درصدی نرخ سود تسهیلات معدنی بانک صنعت و معدن

   مدیرعامل بانک صنعت و معدن خبر داد :

   افزایش 8 میلیون تنی ظرفیت تولید فولاد کشور با 3 میلیارد دلار تامین مالی در4 سال اخیر/ کاهش یک درصدی نرخ سود تسهیلات معدنی بانک صنعت و معدن

   افزایش 8 میلیون تنی ظرفیت تولید فولاد کشور با 3 میلیارد دلار تامین مالی در4 سال اخیر/ کاهش یک درصدی نرخ سود تسهیلات معدنی بانک صنعت و معدن

   مدیرعامل بانک صنعت و معدن اعلام کرد : این بانک 5 طرح را در حوزه گندله سازی و خطوط نورد مجموعا به ارزش 3 میلیارد دلار طی 4 سال گذشته تامین مالی انجام داد که با این اقدام ظرفیت تولید بخش فولاد 8 میلیون تن اضافه و به 17 میلیون تن می رسد.

   به گزارش شاتا افخمی در مراسم امضای تفاهمنامه همکاری تامین مالی طرحهای معدنی صندوق بیمه فعالیتهای معدنی و بانک صنعت و معدن  افزود : با افزایش این میزان تولید فولاد، کشورمان از رتبه 14 به رتبه 10 ارتقا می باید.
   وی با اعلام حمایت بانک صنعت و معدن از تامین مالی صنایع معدنی به ویژه صنایع پایین دستی در دولت یازدهم و دوازدهم تصریح کرد : بانک با تامین مالی طرحهای متوقف و با کمک وزارت صنعت و ایمیدرو، در 7 طرح فولادی نیز تامین مالی را انجام داد و اکنون خطوط بخش احیای این واحد ها راه اندازی شده یا در حال راه اندازی است.
   افخمی اضافه کرد : همچنین  در حوزه سرب و روی و مس تامین مالی صورت گرفت  و با حمایت از صنایع معدنی به ویژه در بخش متوسط و کوچک  به  توسعه و فعالیت این  واحد ها کمک کردیم.
   وی با اشاره به تفاهم نامه اخیر گفت : در فازاول حد اقل  100میلیارد تومان به صنایع کوچک و متوسط معدنی دارای توجیه  اقتصادی تسهیلات پرداخت می شود .
   افخمی یاد‌آور شد : بانک صنعت و معدن در اقدامات زیر ساختی به ویژه خط آهن 2 میلیارد دلار حمایت مالی انجام داد ،اکنون LC  های آن باز شده و خطوط آهن ظرف 2 سال اینده  درجهت خدمت به  اقتصاد و صنعت کشور راه اندازی می شود.
   به گفته وی این بانک در بخش نیروگاهی هم تامین مالی 47 درصدی نیروگاهها را با مبلغ 2 میلیارد دلار انجام داده است.  
   رییس بانک صنعت و معدن در ادامه اعلام کرد : در حوزه معدنی به ویژه تامین مالی معادن کوچک و متوسط نرخ سود تسهیلات را یک درصد به صورت داوطلبانه کاهش دادیم.

   خبرنگار : منصوره قنبری

   گالری
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 240,056,039
تعداد بازدید امروز : 15,557
تعداد بازدید دیروز : 59,979
تعداد بازدید هفته : 383,101
تعداد بازدید این ماه : 75,536
آخرین به روزرسانی : 1399/08/02 05:33

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.