• بانک صنعت و معدن پرچم دار تأمین مالی پروژه‌های بزرگ کشور شود / ارتباط عمیق‌تر با سازمان‌های توسعه‌ای برقرار کنید

   وزیر صنعت، معدن و تجارت در مجمع عمومی بانک صنعت و معدن:

   بانک صنعت و معدن پرچم دار تأمین مالی پروژه‌های بزرگ کشور شود / ارتباط عمیق‌تر با سازمان‌های توسعه‌ای برقرار کنید

   بانک صنعت و معدن پرچم دار تأمین مالی پروژه‌های بزرگ کشور شود / ارتباط عمیق‌تر با سازمان‌های توسعه‌ای برقرار کنید

   وزیر صنعت، معدن و تجارت با تأکید بر ضرورت افزایش سرمایه بانک صنعت و معدن برای ارایه تسهیلات به فعالیت‌های صنعتی و معدنی گفت: با توجه به اتکای ایران به منابع نظام بانکی، بانک صنعت و معدن به عنوان مهمترین بانک توسعه ای در حوزه صنعت و معدن پرچم دار تامین مالی پروژه های بزرگ کشور شود که برای این هدف باید برنامه ریزی انجام گیرد.

   به گزارش شاتا، محمد شریعتمداری در نشست مجمع عمومی عادی سالیانه بانک صنعت و معدن روند فعالیت‌های این بانک را به عنوان یک بانک توسعه ای و پیشانی حرکت نظام بانکی در حمایت از فعالیت های صنعتی و معدنی مثبت و رو به رشد دانست و افزود: ایجاد برخی زیرساخت های مورد نیاز در بانک کار ارزشمندی بود واز فعالیت های مدیریت بانک و مجموعه همکاران شان تشکر می کنم.

   فعالیت‌های مالی واحدهای صنعتی به نظام بانکی سوق داده شود
   وی با تاکید بر توجه بیشتر به تامین مالی ارزی واحدهای صنعتی و سوق دادن فعالیت‌های مالی واحدهای صنعتی به خصوص واحدهای کوچک و متوسط به سیستم بانکی گفت: جای یک بانک تخصصی برای تامین مالی واحدهای کوچک و متوسط در ایران خالی است که بانک صنعت و معدن می تواند نقش هدایتگر را در این موضوع که یکی از نیازهای کشور است، ایفا کند.

   برقراری ارتباط عمیق تر بانک صنعت و معدن با سازمان‌های توسعه ای
   شریعتمداری با اشاره به بررسی و ارزیابی طرح های صنعتی و معدنی و روش دسترسی این طرح ها به مجموعه توانایی ها و امکانات بانک صنعت و معدن، تصریح کرد: برقراری ارتباط عمیق تر میان بانک صنعت و معدن و سازمان های توسعه ای مانند ایمیدرو و ایدرو و در سطوح منطقه ای با سازمان های صنعت، معدن و تجارت استان های کشور در حمایت از فعالیت های صنعتی و معدنی ضروری و مفید خواهد بود.
   وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه بیش از ۸۱ هزار واحد تولیدی کوچک و متوسط در کشور وجود دارد، افزود: وزارت امور اقتصادی و دارایی، بانک مرکزی و سازمان برنامه و بودجه در زمینه تامین مالی این واحد ها نگاه ویژه داشته باشند تا بتوان حرکتی اهرمی در اقتصاد کشور انجام داد و بانک صنعت و معدن با این حمایت ها می تواند نقش هدایت گری در ایجاد این فعالیت جدید در سیستم بانکی کشور ایفا کند.

   بانک صنعت و معدن پرچمدار تأمین مالی پروژه های بزرگ کشور شود
   شریعتمداری بزرگ کردن کیک اقتصادی ایران را یک دغدغه مهم دانست و گفت: برای اینکه بتوانیم کار بزرگی انجام دهیم در این دوره باید حداقل ۲۰۰ میلیارد دلار پروژه صنعتی و معدنی را کلید بزنیم‌، کشورما پتانسیل های خوبی در حوزه منابع انسانی و ظرفیت های خدادادی و شرکت های دانش بنیان دارد که باید به خوبی مدیریت شوند و با توجه به اتکای توسعه اقتصادی ایران به نظام بانکی ، بانک صنعت و معدن به عنوان مهمترین بانک توسعه ای در حوزه صنعت و معدن پرچمدار این حرکت بزرگ محسوب و باید لیدر تامین مالی پروژه های بزرگ صنعتی و معدنی کشور شود و برای این هدف باید برنامه ریزی کند.

   ضرورت افزایش سرمایه بانک صنعت و معدن
   وی با بیان اینکه افزایش سرمایه بانک صنعت و معدن در تحقق این هدف بزرگ ضروری است و با توجه به اتکای این بانک به منابع دولتی افزود: ارتباط صندوق توسعه ملی و بانک صنعت و معدن باید تقویت شود و این صندوق به بانک صنعت و معدن در خصوص افزایش منابع بیشتر توجه کند‌.
   شریعمتداری گفت: حضور آقای پورمحمدی در معاونت اقتصادی و هماهنگی سازمان برنامه و بودجه با شناختی که خوشبختانه ایشان از سیستم بانکی دارد و نقش مهمی که معاونت وی در سازمان برنامه و بودجه در تخصیص منابع محدود و موجود دولت دارد ، ایشان می تواند با پذیرش یک سری سختی ها و فشارها و همچنین همت درحذف برخی هزینه های زاید و غیر اولویت دار و هدایت منابع به سمت فعالیتهای موثر بر افزایش تولید و اشتغال صنعتی و معدنی کشور می تواند امید آفرین باشد و هدایت منابع برای افزایش سرمایه این بانک در تحقق این اهداف بسیار تاثیر گذار خواهد بود.

   نقش بانک صنعت و معدن در نوسازی و بهسازی صنعتی
   وزیر صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر اینکه نوسازی صنعتی و معدنی کشور از مهم ترین و اولویت دار ترین برنامه های دولت است، تصریح کرد: امسال ۱۰ هزار میلیارد تومان منابع ازسیستم بانکی برای این کار اختصاص داده شده است که بانک صنعت و معدن نیز در این حوزه می تواند نقش مهمی ایفا کند و بخش مهمی از منابع بانکی باید با اولویت به واحدهای تولیدی صادرات گرا در کشور پرداخت شود.

   به سمت اکتشاف و توسعه معادن در کلاس جهانی حرکت کنیم
   شریعتمداری با اشاره به تدوین نقشه راه ۴ ساله برای توسعه معدنی افزود: توسعه معدنی از حرکت جهادی در اکتشاف دقیق آغاز می شود. متاسفانه ما در این حوزه تاکنون از ابزار و تجهیزات قدیمی و نه چندان دقیق استفاده کرده ایم که در این موضوع نیز لزوم بهسازی و نوسازی وجود دارد و باید به سمت اکتشاف و توسعه معادن در کلاس جهانی حرکت کنیم.
   وی با تاکید بر ضرورت حمایت از شرکت های دانش بنیان گفت: در شرکت های دانش بنیان صنعتی و معدنی جوانان دانشمند ما با حداقل منابع کارهای بزرگی می توانند انجام بدهند و می توانند در صورت حمایت بانک ها بخش قابل توجهی از بار مسئولیت ایجاد اشتغال پایدار و مولد را بر عهده بگیرند و مشارکت برای ارایه تسهیلات به شرکت‌های دانش بنیان صنعتی و معدنی در تحقق این هدف و افزایش تولید ملی و اشتغال، بسیار مؤثر خواهد بود.

   خبرنگار: صادق دوپیکر

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 242,442,527
تعداد بازدید امروز : 54,798
تعداد بازدید دیروز : 59,048
تعداد بازدید هفته : 341,556
تعداد بازدید این ماه : 741,633
آخرین به روزرسانی : 1399/09/13 20:46

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.