• اصلاح مصرف بهینه انرژی با سیاستهای قیمتی و غیر قیمتی امکان پذیر است/ ثابت نگه داشتن قیمت حاملهای انرژی به صلاح نیست

   رئیس هیات عامل ایدرو در سومین دوره جایزه ملی مدیریت انرژی :

   اصلاح مصرف بهینه انرژی با سیاستهای قیمتی و غیر قیمتی امکان پذیر است/ ثابت نگه داشتن قیمت حاملهای انرژی به صلاح نیست

   اصلاح مصرف بهینه انرژی با سیاستهای قیمتی و غیر قیمتی امکان پذیر است/ ثابت نگه داشتن قیمت حاملهای انرژی به صلاح نیست

   رییس هیات عامل ایدرو گفت : ما برای اصلاح مسیرمصرف بهینه انرژی راهی به جز پیگیری سیاست های قیمتی و غیر قیمتی نداریم و باید دراین مسیر حرکت کنیم .

   به گزارش شاتا منصور معظمی در همایش تقدیر از برگزیدگان سومین دوره جایزه ملی مدیریت انرژی تصریح کرد : انتظاراز نمایندگان و دولت این است که در سیاستهای قیمتی هر انچه خیر و صلاح مردم است را اعمال کنند و این خیر وصلاح به هیچ وجه در ثابت نگه داشتن قیمت حاملهای انرژی نیست .

   رئیس هیات عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران با اشاره به ساختار ذهنی شکل گرفته همگان مبنی بر اینکه ما که در کشور ثروتمندی هستیم ، تصریح کرد : این نقطه شروع ، اشتباه است که ما را به لحاظ بهره وری به پایین ترین سطح رسانده است.

   معظمی با تاکید بر اینکه باید بحث فرهنگ سازی را در عرصه رسانه و هنر جدی بگیریم خاطر نشان کرد : ما برای اصلاح در مسیر مصرف بهینه انرژی راهی به جز پیگیری سیاست های قیمتی و غیر قیمتی نداریم و باید این مسیر را بدون تعارف جلو ببریم .

   معاون وزیر صنعت ، معدن و تجارت تاکید کرد : مجلس به هنگام بررسی بودجه مجموع سیاست های قیمتی و غیر قیمتی را در حوزه انرژی لحاظ کند .

   رئیس هیات عامل ایدرو یادآور شد : در بخش انرژی باید به دنبال انرژی های نو برویم و سهممان را از انرژی های فسیلی کمتر کنیم .

   وی اظها رکرد : برآورد مراکز پژوهشی جهان نشان می دهد که مصرف انرژی فسیلی تا سال ۲۰۵۰ کاهش می باید اما کماکان سهم نفت و گاز همچنان بالا خواهد بود و این موضوع به ما دیکته می کند که به نقش فناوری جدید در حوزه انرژی بیشتر توجه کنیم.

   معاون وزیر صنعت ، معدن و تجارت با اشاره به قراردادهای امضاء شده در صنعت خودرو پس از برجام گفت : یکی از این مشارکت ها قرارداد ایدرو و رنو بود که سهم اصلی آن با خودروساز صاحب برند است که به همراه خود تکنولوژی جدید را به همراه خواهد داشت.

   معظمی تاکید کرد : در بخش انرژی هم باید چنین مشارکت هایی را داشته باشیم تا بتوانیم در مسیر مدیریت مصرف انرژی گام هایی برداریم.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 236,541,291
تعداد بازدید امروز : 8,780
تعداد بازدید دیروز : 39,364
تعداد بازدید هفته : 8,780
تعداد بازدید این ماه : 658,157
آخرین به روزرسانی : 1399/05/18 02:05

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.