• در جلسه ای با حضور محجوب، قبادیان و میرصالحی:

   بررسی دستاوردهای دومین کنگره نشان شایسته ملی و ریل گذاری طرح سراسری برند ملی، اقتدار ملی

   بررسی دستاوردهای دومین کنگره نشان شایسته ملی و ریل گذاری طرح سراسری برند ملی، اقتدار ملی

   در این جلسه، پیرامون سیاست های تشویقی وزارت صنعت، معدن و تجارت و دیدگاه های حمایتی مجلس شورای اسلامی با اولویت برندهای شایسته ملی بحث و تبادل نظر شد.

   جلسه ای با حضور آقایان دکتر قبادیان، مهندس علیرضا محجوب، مهندس میرصالحی، پوریا قلیخانی، سید قاسم کشفی و برخی از دست اندرکاران کنگره، با موضوع بررسی دستاوردهای دومین کنگره نشان شایسته ملی و ریل گذاری طرح سراسری برند ملی، اقتدار ملی روز سه شنبه دهم بهمن ماه از ساعت 15:30 به میزبانی جناب آقای دکتر قبادیان در محل معاونت آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صنعت، معدن و تجارت برگزار گردید.

   به گزارش دفتر حمایت از مالکیت صنعتی، در این جلسه، پیرامون سیاست­های تشویقی وزارت صنعت، معدن و تجارت و دیدگاه­های حمایتی مجلس شورای اسلامی با اولویت برندهای شایسته ملی بحث و تبادل نظر شد.

   در ابتدای جلسه، دکتر قبادیان اعلام کرد: وزارت صنعت، معدن و تجارت در قالب طرح ملی توانمندسازی تولید و توسعه اشتغال پایدار(تاپ) و با رایزنی­های صورت گرفته با سایر دستگاه­های حاکمیتی کشور، در نظر دارد پیوندی جدی میان فارق­التحصیلان نخبه دانشگاهی و برندهای موفق کشور به صورت خدمت وظیفه و تزریق نیروی کار متخصص رایگان برای ایجاد، تقویت و توسعه واحدهای تحقیق و توسعه (R&D) این مجموعه­ها بین ایشان ایجاد نماید.

   سپس آقای محجوب نماینده مردم تهران، ری و شمیرانات در مجلس شورای اسلامی ضمن تقدیر از وزارت صمت به علت برگزاری موفق کنگره نشان شایسته ملی، تلاش در راستای اثربخشی سیاست­های حمایتی از این بنگاه­های موفق را اولویت دولت و مجلس دانست.

   وی افزود: در حال حاضر صنعت و اقتصاد کشور با دو معضل عمده رو به رو است که بخش اول آن که در راستای سیاست­های حاکمیتی و کلان کشور و در دستور کار مجلس قرار دارد، موضوع تزریق نقدینگی به واحدهای صنعتی تولیدی و صنعتی کشور است که با محدودسازی فعالیت­های اقتصادی و بنگاه­داری بانک­های عامل میسر است و موضوع دوم تقویت و ایجاد برندهای قدرتمند ملی از طریق سیاست­های تشویقی و ترویجی است که یقینا طرح نشان شایسته ملی و کنگره برند ملی، اقتدار ملی می­تواند مصداق ایجاد نقشه راه صحیح برای این موضوع باشد که نیازمند همراهی بخش خصوصی و حمایت­های عملی دولت است.

   در ادامه آقای میرصالحی، مدیرکل دفتر حمایت مالکیت صنعتی وزارت صمت نیز کنگره نشان شایسته ملی را حاصل همراهی موفق بنگاه­های صنعتی در دو بخش خصوصی و دولتی دانست که در آن بیش از ۷۰۰ واحد نمونه صنعتی از 31 استان کشور مورد ارزیابی قرار گرفته­اند و در نهایت ۵۹ واحد شایسته توسط کمیته علمی شناسایی و تقدیر شدند.

   پوریا قلیخان مدیرعامل موسسه مطالعات خلیج­فارس و دبیر اجرایی مراسم در تکمیل صحبت­های میرصالحی بخشی از مطالبات و درخواست­های برگزیدگان طرح را شفاها مطرح کرد و گزارشی مبسوط از تحلیل­های آماری و آسیب­شناسی­های صورت‌ گرفته به همراه مکاتبات برگزیدگان را تقدیم معاون وزیر کرد تا به استحضار وزیر صنعت، معدن و تجارت جناب آقای شریعتمداری برسد.

   وی ادامه داد: این دبیرخانه با تمام توان خود در تلاش است تا طرح نشان شایسته ملی و آیین رسمی برند ملی، اقتدار ملی همانند بسیاری از رویدادهای مرسوم کشور تنها تبدیل به یک جشن نشوند و با همراهی دولت و مجلس بتوان برای کارآفرینانی که مورد تایید کمیته­های علمی این رویدادها قرار می­گیرند تسهیلات ملموسی در حوزه­های مختلف مالی، مالیاتی تامین اجتماعی، صادراتی و تبلیغی و ترویجی فراهم گردد.

   در پایان جلسه تصویب شد برای استمرار فعالیت­های مصوب دبیرخانه و تکمیل فرآیندهای آسیب­شناسی و نیز شناسایی توانمندی­های صنعتی و اقتصادی در سطح ملی طرح سراسری برند ملی،‌ اقتدار ملی که دهم اردیبهشت ماه سال آینده به مناسبت روز ملی خلیج­فارس برگزار خواهد شد، فرصتی باشد تا علاوه بر موضوع قدردانی از بنگاه­های برتر اقتصادی، نقشه راه و شیوه­های حمایتی از این بنگاه­ها عملیاتی شود.

   گالری
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 240,477,488
تعداد بازدید امروز : 44,082
تعداد بازدید دیروز : 57,867
تعداد بازدید هفته : 383,242
تعداد بازدید این ماه : 496,992
آخرین به روزرسانی : 1399/08/09 20:09

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.