• رئیس مرکز برنامه ریزی و نظارت بر دخانیات کشورتاکید کرد:

   ساماندهی بازار محصولات دخانی

   ساماندهی بازار محصولات دخانی

   رئیس مرکز برنامه ریزی و نظارت بر دخانیات کشور در نشست با مدیران واحدهای تولیدکننده سیگارت بر ساماندهی بازار محصولات دخانی تاکید کرد.

   به گزارش پورتال خبری مرکز برنامه ریزی و نظارت بر دخانیات کشور ، عطاالله معروفخانی در این جلسه با اشاره به افزایش قیمت برخی برندهای سیگارت گفت : هرچند سیگارت جزو کالاهای ضروری محسوب نمی شود اما باید تمهیداتی اندیشیده شود تا قشر مصرف کننده با مشکلات بیشتری روبرو نشود.
   وی اظهار امیدواری کرد: با ساماندهی و کنترل نظام مند محصولات دخانی از طریق سامانه جامع تجارت ، روش منطقی برای کنترل ، تولید و توزیع این محصولات فراهم شود و تعیین قیمت در اختیار واسطه نباشد.
   معروفخانی خاطرنشان کرد: پس از از موبایل ، کالاهای دخانی دومین محصول ثبت شده در سامانه جامع تجارت خواهد بود که در آینده نزدیک بطور کلی توزیع از عاملین کشوری و استانی تا خرده فروشان با شناسه و کد رهگیری کنترل خواهد شد.
   وی در ادامه گفت: 14درصد کاهش تولید برخی واحد ها در سه ماهه اول سال در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته وجود داشته که این کاهش تولید موجب نوسانات قیمت و افزایش قاچاق احتمالی شده است.
   وی همچنین با بیان برآورد مصرف سیگارت در کشور یادآورشد: که بزودی با تدابیر اندیشیده شده و افزایش تولید این این حبابهای کاذب از بین رفته و قیمت ها کاهش پیدا خواهد کرد .

   محصولات دخانی در اولویت آخرتخصیص ارز
   در ادامه این نشست ، رئیس انجمن تولید کنندگان و واردکنندگان محصولات دخانی با بیان شرایط نامساعد حاکم بر بازار سیگارت گفت : در بخش صنعت ، محصولات دخانی در اولویت آخر تخصیص ارز دولتی قرار گرفته اند و این امر باعث افزایش نرخ سیگارت مجاز شده است.
   تاجدار اضافه کرد : مشکلات پروسه ثبت سفارش کالا و مطالبه سپرده های 10 تا 35 درصدی توسط بانکهای عامل همچنین افزایش حجم مالیات ، عوارض معضلات گسترده ای فراهم کرده است که تنها با همکاری و مدیریت مسئولان می تواند کاهش یابد.
   وی با تاکید بر ایجاد عاملیت رسمی برای مغازه ها افزود : عاملیت رسمی باعث عرضه و توزیع مستقیم محصولات دخانی می شود ، از التهاب بازار می کاهد و در دراز مدت موجبات تناسب عرضه و تقاضای این محصول را فراهم می سازد.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 239,892,862
تعداد بازدید امروز : 39,154
تعداد بازدید دیروز : 64,948
تعداد بازدید هفته : 219,924
تعداد بازدید این ماه : 1,423,257
آخرین به روزرسانی : 1399/07/29 15:26

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.