• رئیس مرکز برنامه ریزی و نظارت بر دخانیات کشور:

   موانع پیش روی تولید و توزیع و تنظیم بازارتنباکو بررسی شد

   موانع پیش روی تولید و توزیع و تنظیم بازارتنباکو بررسی شد

   در نشست رئیس مرکز برنامه ریزی و نظارت بر دخانیات کشور با واحدهای تولید کننده و واردکننده تنباکو ی معسل و سنتی ، موانع پیش روی تولید و توزیع و تنظیم بازار این محصول بررسی شد.

   به گزارش پورتال خبری مرکز برنامه ریزی و نظارت بر دخانیات کشور ، عطا الله معروفخانی در این جلسه با تاکید بر لزوم حمایت از تولیدات داخلی و توسعه صادرات اظهار کرد: در سه ماهه اول امسال صادرات انواع تنباکوی سنتی و معسل رشد داشته و سهم کشور از بازارهای منطقه افزایش یافته است.
   وی خاطر نشان کرد : برای تسهیل در امر صادرات ، هم اکنون اخذ مجوز صادرات توتون از طریق سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان نیز صورت می پذیرد.
   رئیس مرکز برنامه ریزی و نظارت بر دخانیات کشور افزود : سیاست وزارت صنعت ، معدن و تجارت حمایت از تولیدکنندگان داخلی است واین امر با همکاری انجمن تولیدکنندگان و واردکنندگان ، ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز و مرکز برنامه ریزی و نظارت بر دخانیات کشور انجام می شود.
   در ادامه این جلسه تولید کنندگان و واردکنندگان تنباکو معضلات پیش روی این محصول را موانع گمرکی ، بالا بودن عوارض ، مالیات و ارزش افزوده ، تخصیص ارز برای تهیه مواد اولیه و ایفای تعهدات ارزی از 10 تا 35 درصد برای خریداران ارز ، بحث کمیسیون ماده یک، ساماندهی وضعیت خرید توتون از کشاورزان ، عدم پاسخگویی بانک مرکزی در حداقل زمان و تعطیلی برخی از شرکتها عنوان کردند.
   معروفخانی با یاد آوری شعار سال 97 و تاکیدات مقام معظم رهبری گفت : در سال حمایت از تولید داخلی ، فعالین داخلی در این عرصه نباید دغدغه مواد اولیه داشته باشند.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 236,868,980
تعداد بازدید امروز : 35,898
تعداد بازدید دیروز : 49,998
تعداد بازدید هفته : 336,469
تعداد بازدید این ماه : 985,846
آخرین به روزرسانی : 1399/05/24 20:53

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.