• خبر تکمیلی کارگاه آموزشی

   برگزاری نخستین کارگاه آموزشی تخصصی "دیزاین و توسعه"

   برگزاری نخستین کارگاه آموزشی تخصصی "دیزاین و توسعه"

   این همایش راس ساعت 9 صبح سی یکم تیرماه و باهمکاری "دفتر حمایت از مالکیت صنعتی" و "مؤسسه مطالعات خلیج فارس" برگزار شد.

   نخستین کارگاه آموزشی تخصصی "دیزاین و توسعه" صبح روز تیرماه سال جاری در سالن همت واقع در ساختمان شهید نادری وزارت صنعت، معدن و تجارت برگزار گردید.

   این همایش راس ساعت 9 صبح با اهمکاری "دفتر حمایت از مالکیت صنعتی" و "مؤسسه مطالعات خلیج فارس" وبا حضور مسولین دولت ،مدیران، دانشگاهیان و مشاوران کسب و کار در محل سالن همایش وزارت صمت برگزار شد.

   محورهای این همایش عبارتند از:

   - توسعه در شرایط محدودیت ها

   - مرور استراتژی های Design Ladder

   - تاثیر اقتصادی دیزاین در دانمارک و انگلیس

   - مرور چند تجربه در بیزینس های ایرانی

   به گزارش دفتر حمایت از مالکیت صنعتی؛ در ابتدای این همایش و پس از قرائت قرآن و پخش سرود ملی ج.ا.ا، آقای "دکتر قبادیان" معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صنعت، معدن و تجارت، ضمن خوش آمد گویی به شرکت کنندگان، از اهمیت دیزاین و طراحی صنعتی در پیشبرد و توسعه برند و محصولات مختلف صحبت کردند. ایشان همچنین از برپاکنندگان این کارگاه آموزشی تشکر نمودند.

   در ادامه آقای امین شیرکانی، مدیرعامل بیمه سینا، از تجربیات خود در تغییر دیزاین و طراحی مجدد بیمه سینا و چالشهای پیش رو در این موارد، مطالبی را بیان داشتند.

   سخنران دیگر این همایش آقای "میرصالحی" مدیر کل دفتر حمایت از مالکیت صنعتی بودند که از اهمیت دیزاین و طراحی های جدید در صنایع جهانی که منجر به کاهش هزینه و افزایش کارآیی و نیز کاهش آلودگی محیط زیست می گردد مطالبی را بیان داشتند.

   دیگر سخنران این همایش، آقای دکتر جوادی پویا اقتصاددان و فعال در حوزه توسعه متوازن و مدیرعامل گروه بین للمللی توسعه پایدار و مدیر منطقه غرب آسیایی یورووست به توسعه پایدار و نقش آن در فرایند طراحی و توسعه محصول و چگونگی توسعه پایداردرطراحی محصول و همچنین چالش های بخش خصوصی در زمان تحریم اشاره داشتند.

   در اختتامیه مراسم جناب اقای تورج صابری وند ،مدیرعامل آکادمی دیزاینوند تنها نماینده رسمی راب جانوف (طراح لوگوی اپل) در ایران به عنوان دیزاین استراتژیست به معرفی دیزاین و تاثیرات ان پرداخت. ایشان همچنین به معرفی مراحل یک طراحی موفق پرداختند.

   تفمکر دیزاین از دیدگاه صابریوند فرآیند حل مسئله است، که از تعریف مشکل قابل حل آغاز میشود و با بررسی راه حل های احتمالی به ابزاری برای حل مسئله منتهی میشود. او در صحبت هایش دیزاین را از زیبایی، هنر و خلاقیت تفکیک کرد و بیان کرد که دیزاین الزاما زیبا نیست.

   او در ادامه مبحث به بررسی مثال های متعدد موفق و ناموفق از دیزاین در ایران و جهان پرداخت. وی از تفکر دیزاین لدر گفت و به مداخله و تاثیر دیزاین پرداخت.

   این مراسم با تقدیر از دو حامی نشست، برند زاگرس پوش و آریاک الکتریک تهران و پرسش و پاسخ حضار در ساعت 12:30 به کار خود پایان داد.

   گالری
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 239,892,618
تعداد بازدید امروز : 38,910
تعداد بازدید دیروز : 64,948
تعداد بازدید هفته : 219,680
تعداد بازدید این ماه : 1,423,013
آخرین به روزرسانی : 1399/07/29 15:26

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.