• نوبت سوم آزادسازی محدوده‌ها و پهنه‌های اکتشافی/بیش از 40 پهنه اکتشافی آزاد خواهد شد

    نوبت سوم آزادسازی محدوده‌ها و پهنه‌های اکتشافی/بیش از 40 پهنه اکتشافی آزاد خواهد شد

   نوبت سوم آزادسازی محدوده‌ها و پهنه‌های اکتشافی/بیش از 40 پهنه اکتشافی آزاد خواهد شد

   مدیرکل دفتر امور اکتشاف با اشاره به نوبت سوم آزادسازی محدوده‌ها و پهنه‌های‌ اکتشافی کشور گفت: این آزادسازی رأس ساعت 10 صبح روز سه‌شنبه 20 شهریور 97 بطور همزمان در سراسر کشور انجام خواهد شد.

   اسداله کشاورز با بیان مطلب فوق اظهارکرد: متقاضیان حقیقی و حقوقی می‌توانند با مراجعه به سامانه کاداستر معدن، نسبت به ثبت محدوده مورد درخواست خود در تاریخ یادشده اقدام کنند.

   وی با اشاره به محدوده‌ها و پهنه‌های مشمول آزادسازی افزود: کلیه محدوده‌های درخواست صدور پروانه اکتشاف ابطالی، پروانه‌های اکتشاف ابطالی و محدوده‌های اکتشافی بلاتکلیف، بدون سابقه قبلی و مجهول که حداقل یکبار به مزایده رفته و متقاضی نداشته‌اند از جمله محدوده‌های مشمول آزادسازی هستند.

   مدیرکل دفتر امور اکتشاف ادامه داد: محدوده‌هایی که مشمول آزادسازی مرحله قبل بوده و به هر دلیلی آزاد نشده‌اند (محدوده‌های مرزی که با هماهنگی استان مجاور تعیین تکلیف شده‌اند و محدوده‌های طرح کمک به تجهیز و اکتشاف پایه که به مزایده رفته و متقاضی نداشته‌اند و...) و درحال حاضر منع قانونی جهت آزادسازی ندارند نیز مشمول آزادسازی خواهند شد.

   کشاورز با بیان اینکه در این مرحله از آزادسازی بیش از 40 پهنه اکتشافی آزاد خواهد شد، افزود: باقی‌مانده پهنه‌های مصوب که جلسه نهایی آنها برگزار شده و مناطق امیدبخش آنها با تأیید وزارت صنعت، معدن و تجارت جهت ادامه کار به سازمان استان‌ها ابلاغ شده است نیز مشمول آزادسازی مرحله سوم خواهد بود.

   وی در ادامه با بیان اینکه محدوده‌های پروانه اکتشاف در رهن بانک یا صندوق بیمه در این مرحله مشمول آزادسازی نمی‌شوند، افزود: باتوجه به عدم بارگذاری و عملیاتی شدن فرآیندهای مرتبط با آزادسازی محدوده‌های پروانه اکتشاف لغوشده گروه‌های 1 تا 3 و عدم امکان ثبت مجدد برای این گروه­ها و امکان ثبت برای گروه­های 4 تا 6 مواد معدنی و همچنین پروانه‌های اکتشافی لغو شده گروه­های 4 تا 6 که حداقل یکبار به مزایده رفته و متقاضی نداشته است، مشمول آزادسازی نخواهند شد.

   کشاورز در پایان با اشاره به اینکه تمام اشخاص حقیقی دارنده پروانه اکتشاف که پروانه آنها پس از تاریخ 23/3/97 ابطال شده و بنا بر دستور وزیر محترم صنعت، معدن و تجارت، تا یکسال مجاز به ثبت محدوده در سامانه کاداستر نیستند، یادآور شد: آزادسازی مرحله سوم شامل محدوده‌های اکتشافی که شورایعالی معادن یا شورای معادن استان‌ها پیش از این در مورد آنها رأی صادر کرده است، نخواهد شد.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 233,893,413
تعداد بازدید امروز : 5,867
تعداد بازدید دیروز : 36,834
تعداد بازدید هفته : 5,867
تعداد بازدید این ماه : 375,014
آخرین به روزرسانی : 1399/03/10 00:18

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.