• اعطای تسهیلات ارزان به صنایع کوچک/واگذاری کنترل معاملات مواداولیه پتروشیمی به استان ها

   اعطای تسهیلات ارزان به صنایع کوچک/واگذاری کنترل معاملات مواداولیه پتروشیمی به استان ها

   اعطای تسهیلات ارزان به صنایع کوچک/واگذاری کنترل معاملات مواداولیه پتروشیمی به استان ها

   معاون وزیر صمت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شرکت شهرک های صنعتی ایران با اشاره به مشکل واحدهای تولیدی برای تامین مواد اولیه پلیمری و شیمیایی گفت: اختیار کنترل معاملات مواد اولیه پتروشیمی دربازار بورس اوراق بهادار تهران به استان ها واگذار می شود.

   به گزارش شاتا، صادق نجفی درحاشیه بازدید از چند واحد تولیدی شهرک صنعتی شکوهیه قم و همچنین حضور در مانور اطفاء حریق و امداد و نجات در گفت و گو با خبرنگاران، با بیان این مطلب، افزود: درحال حاضر تامین مواد اولیه و کمبود اعتبار و تسهیلات دو مشکل اساسی صنایع کوچک و متوسط کشور است.

   وی با بیان اینکه خوشبختانه مواد پتروشیمی و سایر مواد مورد نیاز این واحدها به صورت رقابتی در بازار معامله های بورس اوراق بهادار تهران در حال عرضه است، تصریح کرد: در تلاش هستیم، سطح رقابت در این بازار را کنترل و اختیار آن را به استان ها بدهیم، و به طور حتم نیز این کار را انجام خواهیم داد.

   نجفی همچنین با اشاره به برنامه های دولت برای حل مشکل های اعتباری واحدهای صنایع کوچک گفت: به تازگی آئین‌نامه پرداخت 340هزار میلیارد ریال تسهیلات تبصره 18 به صنایع کوچک ابلاغ شد، و 13هزار میلیارد ریال نیز به عنوان مشوق تبصره 46 برای صادرات، برپایی نمایشگاه و اعزام هیات ها و‌ حضور در نمایشگاه‌ها در نظر گرفته شده است.

   مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شرکت شهرک های صنعتی ایران با اشاره به پیش بینی تسهیلاتی برای شهرک های صنعتی مستقر در جوار روستاها از انعقاد تفاهم نامه بین شرکت شهرک های صنعتی با بانک صنعت و معدن خبر داد و افزود: بر اساس این قرارداد ، 2هزار میلیارد ریال تسهیلات با نرخ سود 10 تا 13درصد به صورت سرمایه در گردش توسط بانک عامل یاد شده به صنایع کوچک و متوسط اختصاص پیدا می کند.

   نجفی با بیان اینکه متوسط سهم هر واحد صنعتی نیازمند به حمایت، به تناسب نیازهای آن از یک تا پنج میلیارد ریال و در صورت شدت نیاز تا 10میلیارد ریال خواهد بود، افزود: پرداخت این تسهیلات از هفته گذشته آغاز شده و علاوه بر آن با همکاری مشترک سازمان صنایع کوچک و کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی نیز بسته های حمایتی در خصوص ارزش افزوده و مالیات و همچنین تامین اجتماعی در حال تهیه و تصویب است.

   وی همچنین پرداخت تسهیلات ارزان قیمت به صنایع کوچک و همچنین در اولویت قرار گرفتن صنایع مذکور برای بهره مندی از جوایز و مشوق های صادراتی را به عنوان دیگر اقدام های حمایتی از صنایع کوچک دانست و افزود: سازمان صنایع کوچک کشور نیز در راستای حمایت از واحدهای تولیدی کوچک و متوسط مقرر کرده که به هر یک از این واحدها که جرائم بدهی دارند، تا سقف 80درصد بخشودگی داده شود و برای پرداخت بدهی نیز 60ماه مهلت تعیین شده است.

   معاون وزیر صمت با تاکید بر سیاست وزارت صنعت مبنی بر توسعه صنایع جدید در اقصی نقاط کشور گفت: به منظور جذب سرمایه گذار، برای واحدهای استارتاپ و دارای کسب و کار نوپا و جوان و همچنین سایر واحدها از 5 تا 50 درصد تسهیلات تشویقی در نظر گرفته شده است.

   نجفی در بخش دیگری از سخنان خود فعالیت های صورت گرفته در حوزه صنایع کوچک درقم را خوب ارزیابی کرد و افزود: از بیش از 1300 واحد صنعتی به بهره برداری رسیده در این استان بالغ بر 90درصد متعلق به صنایع کوچک است، و بی نظیرترین کارها را انجام می دهند و به کشورهای اروپایی و آسیایی نیز صادرات می کنند.

   گفتنی است که قم دارای هفت شهرک صنعتی شکوهیه، الغدیر،چاپ و نشر،سلفچگان، محمود آباد،ثامن الائمه (ع) - قنوات - و فناوری اطلاعات و ارتباطات (I.C.T) و چهار ناحیه صنعتی خورآباد، دستجرد، سیرو و طغرود است.

   شکوهیه، به عنوان بزرگترین شهرک صنعتی قم با بیش از یک هزار هکتار مساحت در کیلومتر12 جاده قدیم قم - تهران واقع شده و 72 درصد سرمایه گذاری صنعتی استان با اعتباری بیش از 23 هزار و 476 میلیارد ریال در این شهرک است.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 238,706,808
تعداد بازدید امروز : 32,706
تعداد بازدید دیروز : 43,647
تعداد بازدید هفته : 76,353
تعداد بازدید این ماه : 237,202
آخرین به روزرسانی : 1399/07/06 17:10

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.