• رحمانی اعلام‌کرد:اقدامات پیشگیرانه برای مقابله با تحریم‌ها / تثبیت تولید با نوسازی و بازسازی صنایع

   رحمانی اعلام‌کرد:اقدامات پیشگیرانه برای مقابله با تحریم‌ها / تثبیت تولید با نوسازی و بازسازی صنایع

   رحمانی اعلام‌کرد:اقدامات پیشگیرانه برای مقابله با تحریم‌ها / تثبیت تولید با نوسازی و بازسازی صنایع

   وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت در صحن علنی مجلس ، مهم ترین اقدام وزارت صنعت ، معدن و تجارت در شرایط کنونی را تثبیت تولید و اشتغال عنوان کرد و گفت: اقدامات پیشگیرانه برای مقابله با تحریم‌ها از مهمترین برنامه‌های وزارت صمت در 3 سال آینده در نظر گرفته شده است.

   به گزارش شاتا، رضا رحمانی وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت خطاب به نمایندگان مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: بخش صنعت، معدن وتجارت، 31 درصد اقتصاد کشور، 33 درصد اقتصاد کل و 64 درصد اشتغال بخش مولد اقتصاد را در اختیار دارد و از میان نزدیک به 85 هزار واحد صنعتی، 3 میلیون واحد صنفی و حدود 10 هزار واحد معدنی با شما سخن می گویم.

   وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری راه حل رفع مشکل مردم را در توجه به تولید توصیف کرد و گفت: اگر بتوانیم از ظرفیت های موجود استفاده کنیم خبرهای خوبی برای مردم خواهیم داشت.

   رحمانی تدوین 57 برنامه اجرایی و پروژه عملیاتی برای راهبرد صنعت اشاره کرد و افزود: باید با مجلس روابط سازنده ای داشته باشیم، تجربه نمایندگی خود را گران سنگ می دانم و برای 34 ماه عمر باقی مانده دولت نگاه های علمی و عملیاتی داشته ایم و براساس آن برنامه ها را ارائه کرده ایم.

   وی گفت: بخشی از نقدها در برنامه بوده و بخشی دیگر در اسناد بالادستی آمده است اما باید به این نکته توجه کرد که برنامه ارائه شده به مجلس ظرفیت محدودی دارد.

   وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت ذرادامه افزود: مردم از ما توقع معجزه ندارند بلکه می خواهند با تمام قوا برای بهبود وضعیت کشور تلاش کنیم،

   رحمانی تداوم فعالیت واحدهای صنعتی را مستلزم توجه جدی به نوسازی صنایع عنوان و تصریح کرد: در حوزه تثبیت اشتغال برنامه های مختلفی مانند نوسازی و بازسازی صنایع و نوسازی صنوف تولیدی را در نظر گرفته شده و در برخی موارد این اقدامات آغاز شده است،

   وی اقدامات پیشگیرانه برای مقابله با تحریم‌ها را از دیگر برنامه‌های وزارت صمت در 3 سال آینده عنوان کرد و یادآور شد: ذخیره سازی کالاهای اساسی در انبارها همان طور که امروز رئیس جمهور به آن اشاره کرد یکی از مهمترین برنامه‌های ما خواهد بود تا با این روند با همکاری وزارت جهاد سازندگی در تأمین کالاهای اساسی هیچ مشکلی نداشته باشیم.

   رحمانی با اشاره به اینکه پروژه های ویژه ای در سال جاری نسبت به سال قبل در دستورکار وزارت صنعت، معدن و تجارت قرار دارد، ادامه داد: از تحریم ها فرصت ساخته ایم و این موضوع براساس برنامه مدون بوده است.

   وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت در ادامه یادآور شد: همکاری با شبکه‌های اتحادیه‌ها و تعاونی‌ها و همچنین اصناف یکی دیگر از برنامه‌های وزارت صمت خواهد بود تا پروژه ویژه لجستیکی وزارت صنعت از این طریق برای اولین بار طراحی و به مرحله اجرا برسد.

   رحمانی درباره تأمین کالاهای اقشار آسیب‌پذیر نیز گفت: در این زمینه نیز برنامه های مدونی در نظر گرفته شده است و همچنین طرحی را برای رصد مسئولان در حوزه تولید و بازرگانی داریم که وزیر و سایر مدیران در وزارتخانه بتوانند تمام وضعیت موجود بازار و تولید را ملاحظه کنند.

   وی یادآور شد: در شرایط فعلی بخش خصوصی باید جایگاه ویژه خود را حفظ کند و باید اجازه داد که در شرایط فعلی بخش خصوصی وارد اقتصاد کشور شود و در این مسیر از اتاق اصناف، خانه صنعت و معدن و همه تشکل‌های صنعتی به صورت هفتگی با برگزاری جلسات استفاده خواهیم کرد، در شرایط کنونی اگر کار به مردم سپرده شود از این مرحله عبور خواهیم کرد.

   برنامه ر یزی برای نوسازی 22 هزار خودرو سنگین و نیمه سنگین

   وی با بیان اینکه برنامه نوسازی ناوگان تجاری را در دستور داریم، در عرض 3 سال آینده 22 هزار دستگاه کامیون، اتوبوس، کامیونت، کشنده و ون قرار است نوسازی شود که ظرفیت استثنائی در اختیار تولیدکنندگان کشور قرار می دهد، گفت: لازم است مواد اولیه واحدهای حساس که در زندگی مردم اثرگذار هستند تامین شود.

   وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه برای تک تک حوزه‌های صنعت برنامه داریم، افزود: به ویژه برای صنعت خودروسازی کشور برنامه‌های تحول آفرینی مد نظر وزارت صنعت خواهد بود که این برنامه‌ها به نفع مردم و خودروسازان خواهد بود که علاوه بر کیفی سازی صنعت، موجب رضایتمندی مردم و کاهش قیمت خودرو را خواهد شد.

   رحمانی ادامه داد: در حوزه بازرگانی نیز مهمترین برنامه ما مدیریت شرایط تحریم است تا با ایجاد یک ستاد عملیاتی مقابله با تحریم در وزارت صمت این ساختار تقویت شود و در مقابل تحریم علاوه بر مقابله با آثار مخرب آن از فرصت‌های ایجاد شده ناشی از تحریم‌ها نیز استفاده کنیم.

   صادرات پیشران اقتصاد کشور

   وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت صادرات را پیشران اقتصاد کشور عنوان و تأکید کرد: کشورهای همسایه ایران بالای 500 میلیارد دلار واردات دارند که سهم ایران از بازار آنها زیر 5 درصد است، اگر بتوانیم این رقم را به 10 درصد برسانیم رقمی معادل 30 میلیارد دلار خواهد شد که طبق محاسبات هر یک میلیارد دلار، یک و نیم میلیون شغل ایجاد خواهد کرد، اگر بتوانیم از این ظرفیت‌ها که در بازارچه‌های مرزی و بنگاه‌های کوچک وجود دارد استفاده کنیم می‌توانیم اقتصاد کشور را دگرگون کنیم.

   تلاش برای ریشه کن کردن فساد

   رحمانی ضمن تاکید بر مقابله با مفاسد اقتصادی گفت: در حوزه کاری من فساد به ویژه فساد سازمان یافته معنی نخواهد داشت و افتخار من این است که در این حوزه‌ها از ظرفیت مجلس استفاده کنم تا فساد ریشه کن شود و همکاری با مجلس برای رسیدگی به وضعیت استان‌ها یکی از برنامه‌های اصلی ما در 3 سال آینده خواهد بود.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 235,345,715
تعداد بازدید امروز : 33,548
تعداد بازدید دیروز : 37,953
تعداد بازدید هفته : 141,682
تعداد بازدید این ماه : 541,518
آخرین به روزرسانی : 1399/04/17 21:03

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.