• رئیس مرکز برنامه ریزی و نظارت بر دخانیات کشورتاکید کرد:

   الزام ضابطه مندی اخذ مجوز خرده فروشی سیگارت

   الزام ضابطه مندی اخذ مجوز خرده فروشی سیگارت

   در دومین نشست کمیته فنی شناسه رهگیری کالاهای دخانی که با حضور رئیس مرکز برنامه ریزی و نظارت بر دخانیات کشور ، نمایندگان ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز و مرکز امور اصناف و بازرگانان، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تشکیل شد ، بر تکمیل زنجیره شناسه و کد رهگیری محصولات دخانی در سامانه جامع تجارت و اتصال خرده فروشان به آن تاکیدگردید.

   به گزارش پورتال خبری مرکز برنامه ریزی و نظارت بر دخانیات کشور، عطاا... معروفخانی در این نشست که اول آبانماه امسال تشکیل شد با اشاره به ماده 7 قانون جامع کنترل و مبارزه ملی با دخانیات و همچنین آیین نامه اجرایی ماده 13 قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز که برای گروه کالایی دخانیات تدوین شده و اهمیت اخذ مجوزخرده فروشی کالای دخانی اظهار کرد: شفاف سازی و گردآوری اطلاعات مربوط به خرده فروشان محصولات دخانی و الزام آنان به اخذ مجوز در این حوزه می تواند در کاهش قاچاق سهم بسزایی داشته باشد.
   به گفته وی ، هم اکنون 38 هزار واحد صنفی عرضه کننده محصولات دخانی از سامانه اصناف ، مجوز خرده فروشی دریافت نموده اند و تعدادی از خرده فروشان توزیع کننده سیگارت در سامانه اصناف ثبت نام ننموده اند که باید با همکاری سازمان توسعه تجارت الکترونیک و مرکز امور اصناف و بازرگانان ایران برای آنان تدبیری جدی در جهت ثبت اطلاعات واحد صنفی و سپس اخذ مجوز اندیشیده شود.
   رئیس مرکز برنامه ریزی و نظارت بر دخانیات کشور افزود: در 110 هزار دکه مطبوعاتی سیگارت به فروش می رسد درحالیکه این دکه ها در زنجیره خرده فروشان کالای دخانی تعریف نشده است که الزاماً باید در این زمینه نیز تصمیماتی اتخاذ شود.
   وی همچنین اظهار کرد: در خصوص تکمیل فرآیندهای زنجیره رهگیری سیگارت موضوع توسعه استقرار سامانه رهگیری به خرده فروشان در جلسه آتی تصمیم گیری خواهد شد.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 234,152,371
تعداد بازدید امروز : 29,390
تعداد بازدید دیروز : 33,222
تعداد بازدید هفته : 264,825
تعداد بازدید این ماه : 633,972
آخرین به روزرسانی : 1399/03/16 21:25

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.