• دیدار معاون وزیر صمت با سفیر آلمان در ایران/برشتولد:تحریم‌های آمریکا غیرقانونی است/ همکاری خود را با ایران ادامه می‌دهیم

   دیدار معاون وزیر صمت با سفیر آلمان در ایران/برشتولد:تحریم‌های آمریکا غیرقانونی است/ همکاری خود را با ایران ادامه می‌دهیم

   دیدار معاون وزیر صمت با سفیر آلمان در ایران/برشتولد:تحریم‌های آمریکا غیرقانونی است/ همکاری خود را با ایران ادامه می‌دهیم

   سفیر جمهوری فدرال آلمان در ایران در دیدار با معاون وزیر صمت و مدیر عامل سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران، گفت: تحریم‌های آمریکا غیرقانونی است و دولت آلمان بی توجه به این تحریم‌ها همکاری های خود را با ایران ادامه خواهد داد.

   به گزارش شاتا ، میشائیل کلور_برشتولد با بیان این مطلب، افزود: از مشکلات کنونی که دولت آمریکا برای ایران درست کرده است باخبریم، اما دولت آلمان علیرغم این سیاست‌ها همچنان بر توافق خود در برجام پایبند است.

   وی با اشاره به تفاهم نامه اخیر منعقد شده با آلمان، اضافه کرد: این تفاهم نامه بستر مفیدی را برای تداوم همکاری‌ها فراهم آورده است.

   برشتولد با بیان اهمیت جایگاه SME ها، گفت: تکیه گاه حقیقی اقتصاد آلمان همین SME ها هستند و با تمام توان و کمال میل از همکاری SMEهای دو کشور استقبال می کنیم.

   سفیر جمهوری فدرال آلمان در ایران سرمایه گذاری روی SMEها را کار درستی دانست و افزود: خلاقیت و نوآوری از سوی همین SMEها عملی می شود و SMEها فرصت های بازار را بخوبی درک می کنند.

   نجفی: به شرایط سخت تحریم عادت داریم، دولت آلمان کنارمان باشد

   صادق نجفی همچنین در این دیدار با بیان برخی آمار و عملکرد سازمان متبوع خود، افزود: بیس از 90 درصد از صنایع کشور SME ها هستند و انتظار داریم در این مقطع دولت آلمان این صنایع را حمایت کند.

   وی با اعلام اینکه وزیر جدید صمت بر اهمیت آموزش و استفاده از تکنولوژی روز دنیا تاکید دارند، تصریح کرد: خواهان تداوم همکاری‌های آموزشی با آلمان هستیم و برگزاری دوره های giz برای صاحبان صنایع کوچک و متوسط کشور بسیار تاثیرگذار بود.

   نجفی با اشاره به سابقه همکاری خود با آلمانی‌ها در دوران تصدی مسئولیت شهرداری تبریز، گفت: در زمینه خواهرخواندگی هامبورگ با تبریز و برقراری پروازهای هامبورگ - تبریز سفرای آلمان نهایت همکاری را با ما داشتند.

   مدیر عامل سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران با تاکید بر جایگاه SME ها در اقتصاد دو کشور، اضافه کرد: انتظار داریم تا در سفارت کسی را تعیین کنید که در خصوص SME ها با ما همکاری جدی داشته باشد.

   نجفی در ادامه خواستار توجه ویژه به کم شدن زمان صدور ویزا برای حضور شرکت‌های SME ایران در نمایشگاه‌های آلمان و یا شرکت آن‌ها در دوره های آموزشی کوتاه مدت این کشور شد و گفت: سفیر آلمان در سفرهای استانی خود در کشور ما از واحدهای تولیدی کوچک و متوسط مستقر در شهرک‌ها و نواحی صنعتی بازدید به عمل آورد.

   وی همچنین یادآور شد: انتظار داریم تا شرکتهای آلمانی در نمایشگاه SME های ما که سال آینده برگزار می‌شود جهت برقراری ارتباط بیبشتر شرکت کنند.

   معاون وزیر صمت در ادامه با بیان اینکه باید واقعیت‌های ایران در حوزه صنایع کوچک و متوسط به کشورهای اروپایی منتقل شود، تصریح کرد: در دنیا کشورهای زیاده خواه (مانند آمریکا) وجود دارد، اما ما عادت داریم که در شرایط سخت کار کنیم و از دولت آلمان انتظار داریم که در کنارمان باشد.

   نجفی در بخش دیگری از سخنان خود با تأکید بر لزوم مهیا کردن بسترهای لازم برای حضور آلمانی در ایران، تصریح کرد: البته که اقتصاد دستوری نیست و ما باید بستر لازم را برای حضور آلمانی در ایران فراهم آوریم و اگر بخش خصوصی دو کشور به هم نزدیک شود، این بستر فراهم خواهد شد.

   گفتنی است که میشائیل کلور_برشتولد نیز در پایان این دیدار گفت: در حال رفع مشکلات مربوط به صدور ویزا و کم کردن زمان این فرآیند برای تسهیل ورود شرکتهای ایرانی در نمایشگاههای آلمان یا شرکت آنها در دوره های آموزشی کشورمان از طریق افزایش ظرفیت پذیرش درخواستها هستیم.

   گالری
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 226,913,267
تعداد بازدید امروز : 4,117
تعداد بازدید دیروز : 28,060
تعداد بازدید هفته : 224,325
تعداد بازدید این ماه : 695,204
آخرین به روزرسانی : 1398/09/22 03:29

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.