• معظمی:ایدرو‌ در ۷ استان کمتر توسعه یافته سرمایه گذاری صنعتی می‌کند

   معظمی:ایدرو‌ در ۷ استان کمتر توسعه یافته سرمایه گذاری صنعتی می‌کند

   معظمی:ایدرو‌ در ۷ استان کمتر توسعه یافته سرمایه گذاری صنعتی می‌کند

   سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران به منظور توسعه صنعت ، ایجاد اشتغال ، حمایت ازتولیدداخلی و تکمیل زنجیره ارزش ، فرصت های سرمایه گذاری صنعتی در هفت استان کمتر توسعه یافته کشور را ارزیابی کرد .

   به گزارش شاتا ، معاون وزیر و رئیس هیئت عامل ایدرو گفت: در این راستا ، سازمان تاکنون اقدام به انعقاد سه قرارداد مستقل پروژه یابی و مطالعه فرصت سرمایه گذاری صنعتی برای هفت استان کردستان ، کرمانشاه ، ایلام ، لرستان ، چهار محال و بختیاری ، کهگیلویه و بویر احمد و اردبیل کرده است .

   منصور معظمی تصریح کرد: در این مطالعات ضمن شناسایی فرصت های توسعه زنجیره ارزش در رشته صنعت‌های حائز اولویت در هر منطقه و استان های مورد نظر و برگزاری جلسات متعدد با نهادهای مختلف ملی و استانی ، نسبت به بازدید از صنایع استان و استفاده از دیدگاه های خبرگان صنعت اقدام کرده است تا در نهایت ضمن شناسایی فرصت های سرمایه گذاری ، مطالعات امکان سنجی ومقدماتی برای برخی از طرح های صنعتی منتخب صورت گیرد .

   معظمی افزود: در این فرایند، ایدرو در نظر دارد از طریق فراخوان و ارائه طرح ها به مراجع استانی ، نسبت به مشارکت با بخش غیر دولتی جهت اجرای طرح ها اقدام و در اجرای چند طرح منتخب در چارچوب صنایع هدف سازمان از جمله صنایع حمل ونقل، صنایع نوین و نفت وگاز و پتروشیمی مشارکت کند.

   معاون وزیر و رئیس هیئت عامل ایدرو همچنین با اشاره به برخی محدویت های قانونی و مالی ناشی از عدم بازگشت منابع حاصل از واگذاری شرکت‌ها و عدم تخصیص منابع بودجه‌عمومی گفت‌: حدود ۴۵ درصد از پروژه های سرمایه گذاری ایدرو ، در مناطق محروم کشور واقع شده و در دست اجرا است .

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 238,707,725
تعداد بازدید امروز : 33,623
تعداد بازدید دیروز : 43,647
تعداد بازدید هفته : 77,270
تعداد بازدید این ماه : 238,119
آخرین به روزرسانی : 1399/07/06 17:10

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.