• وزیر صنعت خبرداد: واردات مواد اولیه مورد نیاز صنایع بدون ثبت سفارش در مناطق آزاد / اتصال منطقه ویژه اقتصادی دامغان به گمرک

   وزیر صنعت خبرداد: واردات مواد اولیه مورد نیاز صنایع بدون ثبت سفارش در مناطق آزاد / اتصال منطقه ویژه اقتصادی دامغان به گمرک

   وزیر صنعت خبرداد: واردات مواد اولیه مورد نیاز صنایع بدون ثبت سفارش در مناطق آزاد / اتصال منطقه ویژه اقتصادی دامغان به گمرک

   با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت منطقه ویژه اقتصادی دامغان به شبکه گمرک کشور متصل شد.

   به گزارش شاتا، رضا رحمانی در ادامه برنامه های سفر کاروان تدبیر و امید به استان سمنان با تشریح سیاست های حمایتی دولت از صنعتگران گفت:مصوب شده است به دلیل حمایت از تولید داخل و حفظ اشتغال ، واردات مواد اولیه و مورد نیاز صنایع در مناطق آزاد بدون ثبت سفارش انجام شود.

   وزیر صنعت،معدن وتجارت در حاشیه بازدید از این منطقه ویژه اقتصادی یکی از پروژه های مهم وزارت صمت را صرفه جویی ارزی با توسعه ظرفیت‌های تولیدی کشور اعلام کرد و گفت: طبق برنامه ریزی های صورت گرفته 10 میلیارد دلار برای داخلی سازی تعدادی از کالاهایی که در گذشته از خارج وارد کشور می شد، در نظر گرفته شده است.

   رحمانی با اشاره به اینکه اجرای این پروژه حدود سه سال هدفکذاری شده است، افزود: دولت برای همراهی با این پروژه مهم ملی ورود بخشی از کالاها به کشور را برای اولین بار ممنوع اعلام کرد.

   وی افزود: در حال حاضر ورود 1339 قلم کالای مصرفی به کشور ممنوع اعلام شده و برنامه این است که ظرفیت های که تاکنون در کشور بدون استفاده مانده در داخل کشور توسعه یابد .

   رحمانی رسالت همه مردم راحمایت از تولید برشمرد و گفت: سهم مردم در حمایت ار تولید ملی خرید کالای ایرانی و سهم دولت بستر سازی مناسب برای بهبود شرایط تولید برای صاحبان صنایع است.

   بررسی مشکلات شرکت عقاب افشان

   همچنین وزیر صنعت،معدن وتجارت در ادامه سفر به این استان ضمن بازدید از سه واحد صنعتی طی نشستی با مسؤلان استانی به بررسی‌ مشکلات ‌شرکت عقاب افشان تولید کننده اتوبوس و مینی بوس بین شهری و درون شهری پرداخت .

   رحمانی در این نشست با اشاره به اینکه صنعت خودروسازی جزو صنایع مادر است و باید توسعه یابد، گفت:استان سمنان با توجه به وجود واحدهای تولیدی قطعه ساز و خودرو ساز قابلیت تبدیل به قطب سوم خودرو سازی در کشور را دارد.

   وی در پایان باردیگر بر حفظ و صیانت از تولید تاکید کرد.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 235,346,794
تعداد بازدید امروز : 34,627
تعداد بازدید دیروز : 37,953
تعداد بازدید هفته : 142,761
تعداد بازدید این ماه : 542,597
آخرین به روزرسانی : 1399/04/17 21:03

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.