• مدیرکل دفتر امور اکتشاف معاونت معدنی وزارت صمت ‌خبرداد:

   پهنه‌های بلاتکلیف ساماندهی می‌شود/ لغو مجوز و آزادسازی پهنه جبال بارز غربی

   پهنه‌های بلاتکلیف ساماندهی می‌شود/ لغو مجوز و آزادسازی پهنه جبال بارز غربی

   مدیرکل دفتر امور اکتشاف معاونت امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت ،‌معدن و تجارت از لغو مجوز و آزادسازی پهنه اکتشافی جبال بارز غربی در جنوب استان کرمان خبر داده و اعلام کرد بیش از 16 هزار و 500 درخواست در روز آزادسازی نوبت سوم پهنه‌ها و محدوده‌های معدنی درسامانه ثبت گردید.

   اسداله کشاورز با بیان اینکه این آزادسازی با هدف جلوگیری از انباشت کلی پهنه‌ها در سراسر کشور انجام خواهد شد ،افزود: این آزادسازی 9 دی ماه امسال و رأس ساعت 11 صبح انجام خواهد شد.
   وی ادامه داد: مجوز این پهنه به علت عدم ارائه گزارش مطالعات و انجام تعهدات توسط مجری پهنه لغو و در تاریخ یادشده آزاد خواهد شد.
   کشاورز با بیان اینکه مساحت پهنه یادشده حدود 662 کیلومترمربع بوده است، افزود: این پهنه در جنوب استان کرمان واقع شده است و مشابه با روند آزادسازی‌های پیشین پهنه‌های اکتشافی مصوب و با اطلاع‌رسانی در صفحه نخست سامانه کاداستر آزاد خواهد شد.
   وی تصریح کرد: به منظور جلوگیری از انباشت تعداد زیاد پهنه‌ها در نوبت آزادسازی و حجم زیاد متقاضیان، از این پس روند یادشده درخصوص سایر پهنه‌های اکتشافی مصوب در کل کشور که مورد تأیید قرار نگرفته و مجوز آنها به هر علتی لغو شده است، اجرایی خواهد شد.
   مدیرکل دفتر امور اکتشاف وزارت صنعت ،‌معدن و تجارت در پایان با بیان اینکه از این پس هر پهنه‌ای که مطالعات آن به اتمام رسیده نیز با این روش و بصورت واحد از سامانه حذف خواهد شد افزود: متقاضیان فعالیت در این پهنه‌ها می‌توانند پس از آن اقدام به ثبت محدوده کنند که نکته مثبت این روش، تعدد فرآیند آزادسازی در طول سال خواهد بود.

   گالری
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 235,470,919
تعداد بازدید امروز : 16,824
تعداد بازدید دیروز : 31,303
تعداد بازدید هفته : 16,824
تعداد بازدید این ماه : 666,722
آخرین به روزرسانی : 1399/04/21 11:40

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.