• معارفه مدیر عامل صندوق ضمانت صادرات /فتح اللهی :در شرایط فعلی تقویت صادرات راهکار پوشش مشکلات اقتصادی است

   :

   معارفه مدیر عامل صندوق ضمانت صادرات /فتح اللهی :در شرایط فعلی تقویت صادرات راهکار پوشش مشکلات اقتصادی است

   معارفه مدیر عامل صندوق ضمانت صادرات /فتح اللهی :در شرایط فعلی تقویت صادرات راهکار پوشش مشکلات اقتصادی است

   مدیر کل دفتر وزارتی گفت: با توجه به اینکه کشور در شرایط جنگ اقتصادی است تقویت صادرات می تواند مشکلات داخلی را پوشش دهد .

   به گزارش شاتا ،افشار فتح اللهی در مراسم معارفه و تودیع مدیران عامل جدید و پیشین صندوق ضمانت صادرات ایران این صندوق را در شرایط فعلی کشور دارای رسالتهای مهمی دانست و افزود : ظرفیتهای خوب تولید کشور و توانمندی ها در رشته های مزیت دار کشوراگر کامل پشتیبانی شود می توان گفت تحریمها فرصت خوبی برای صادرات فراهم کرده است .
   وی افزود : آرزوی مردم و مسوولین این است که از اقتصاد تک محصولی به درآییم و می توان گفت: در این شرایط صندوق توسعه صادرات نقش حامی و تضمین کننده فعالیت صادر کنندگان را بر عهده دارد که نقشی بی بدیل وتاریخی است .
   فتح اللهی اضافه کرد: محدودیتهای صادراتی و نقل و انتقال پول و مراودات تجاری رسالت این صندوق را سنگین تر می کند .
   وی با اشاره به شرایط تحریم بر تقویت نقاط و بازارچه های مرزی تاکید کرد و گفت : صندوق هنوز در این مناطق حضور جدی ندارد و با توجه به اینکه ثبت سفارش کالا در مناطق آزاد مستثنی شده است می توان از این ظرفیت ایجاد شده نیز نهایت استفاده را برد .
   فتح اللهی ادامه داد : همچنین می توانیم از ظرفیت تجاری با کشورهای همسایه برای تامین کالاهای اساسی و نیز ظرفیتهای صادراتی استفاده ببریم .
   وی با بیان اینکه در انتصابات اخیر وزارت صمت به سمت جوانگرایی می رود، تصریح کرد : استاده از ظرفیت و نیروهای جوان و متخصص و انتخاب مدیران از بدنه ، فرصت خوبی برای این وزارتخانه به وجود آورده و با توجه به اینکه وزارت صنعت ،‌معدن و تجارت وزارتخانه ای تخصصی است و گرایشات سیاسی ندارد ، در این انتصابات استفاده از نیروهای درون وزارتخانه ، نیروهای متخصص و نیز بانوان متخصص از جمله اولویت ها و معیارهای وزیر است .
   فتح اللهی در ادامه با تقدیر از فعالیتها و خدمات سید کمال سید علی مدیر عامل پیشین این صندوق انتصاب جدید را به توجه به اجرای قانون منع به کار گیری بازنشستگان عنوان کرد .
   در این مراسم همچنین افروز بهرامی مدیر عامل صندوق ضمانت صادرات ایران گفت : افزایش نرخ ارز فرصتی برای صادرات ایجاد کرده است و در این شرایط صندوق می تواند با توجه به جایگاه قانونی خود و در شرایط قطع ارتباط کشورها با ما و محدودیتهای نقل و انتقال پول تسهیلاتی را برای پوشش ریسکهای صادر کنندگان فراهم کند .
   بهرامی با اشاره به وجود حدود 10 هزار فعال اقتصادی در حوزه صادرات تصریح کرد : باید ظرفیت سازی جدیدی برای تسهیل تجارت خارجی داشته باشیم.

   خبرنگار : منصوره قنبری

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 240,322,122
تعداد بازدید امروز : 8,793
تعداد بازدید دیروز : 57,567
تعداد بازدید هفته : 227,875
تعداد بازدید این ماه : 341,625
آخرین به روزرسانی : 1399/08/07 03:59

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.