• معارفه رییس دبیرخانه شورای عالی صنایع دریایی کشور/مدیرکل دفتروزارتی وزارت صمت:‌تا افق 1404 تولید ناخالص صنایع دریایی باید 7 درصد رشد کند

   معارفه رییس دبیرخانه شورای عالی صنایع دریایی کشور/مدیرکل دفتروزارتی وزارت صمت:‌تا افق 1404 تولید ناخالص صنایع دریایی باید 7 درصد رشد کند

    معارفه رییس دبیرخانه شورای عالی صنایع دریایی کشور/مدیرکل دفتروزارتی وزارت صمت:‌تا افق 1404 تولید ناخالص صنایع دریایی باید 7 درصد رشد کند

   مدیر‌کل دفتر وزارتی وزارت صنعت ، معدن و تجارت تاکید‌کرد‌: بر اساس اسناد بالادستی باید تا افق 1404 حدود 7 درصد از تولید ناخالص صنایع دریایی‌ رشدکند.

   به گزارش شاتا ، افشارفتح الهی در مراسم معارفه رییس دبیرخانه شورای عالی صنایع دریایی کشور افزود: کشور ما با وجود 5800 کیلومتر نوار ساحل دریایی و وجود 7 استان در این پهنه ساحلی ، موقعیت استراتژیکی در اختیار دارد و به لحاظ ترانزیتی از گذشته دور نیز کشور در مسیر جاده ابریشم بوده اما به دلایلی تلاش می شود که موقعیت استراتژیک کشور کمرنگ شود اما موفق نخواهد بود .

   وی افزود: بخش عمده ای از حجم مبادلات تجاری کشورمان از طریق دریا اتفاق می افتد و هر گونه جابجایی از مسیرهای دیگر هزینه هایی را به صاحبان کالا تحمیل می کند .

   فتح الهی با اشاره به موقعیت ویژه شهرهای بندری در جهان افزود: شهرهای بندری ما جزو محروم ترین نقاط کشورند و استان هرمزگان با وجود دارا بودن بزرگترین بندر نقل و انتقال کالایی در بندرعباس جزو استان های کمتر توسعه یافته کشوراست.
   وی در ادامه تصریح کرد: هم اکنون تنها از 5 درصد ظرفیت خالی کشتی سازی استفاده می شود و شورای عالی صنایع دریایی ظرفیت خوبی برای ساماندهی دارد .

   به گفته وی صنعت دریایی باید ارتباط قوی تری با اساتید دانشگاه و صاحبنظران حوزه دریا و صنایع دریایی داشته باشد و در روزآمد کردن علوم دریایی مشارکت کنند .

   فتح الهی با تاکید بر استفاده از تکنولوژی روز دینا در این صنعت افزود: نباید به علوم روز دنیا با آزمون و خطا دست یابیم و شعاراستقلال خواهی نباید محرومیت از دانش دنیا را در پی داشته باشد .

   مدیر‌کل دفتر وزارتی وزارت صنعت ، معدن و تجارت تصریح کرد: در انتقال تکنولوژی درحوزه صنایع دریایی باید تلاش کنیم و هر آنچه که می توانیم درحوزه تعمیق ساخت داخل به کاربگیریم که این مجموعه ها به دانش روز و انتقال تکنولوژی بیشتردست یابند .

   وی با اشاره به وجود ظرفیت های این صنعت گفت: در ساخت شناورهای کوچک و تفریحی و جاذبه های توریستی می توانیم بیشتر فعالیت کنیم و این موضوع باید جزو اولویت های این صنعت باشد و صرفا نباید ساخت کشتی هایی با ظرفیت بالا دراولویت باشد .

   در ادامه مراسم سیامک مرندی رییس دبیرخانه شورای عالی صنایع دریایی کشور گفت: با وجود 14 بندر درکشور تنها 4 بندر فعال است و از قابلیت ها و ظرفیت های صنایع دریایی و نیز گردشگری این حوزه استفاده نشده است .

   وی افزود: با ایجاد زیر ساخت ها و تعریف فرآیندها می توانیم این صنعت را توسعه دهیم تا در افق 1404 بتوانیم قدم های موثری برداریم .

   خبرنگار : منصوره قنبری

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 240,322,077
تعداد بازدید امروز : 8,748
تعداد بازدید دیروز : 57,567
تعداد بازدید هفته : 227,830
تعداد بازدید این ماه : 341,580
آخرین به روزرسانی : 1399/08/07 00:43

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.