• عزم جدی وزارت صنعت، معدن و تجارت برای حمایت از قطعه سازان و حفظ اشتغال

   اختصاص تسهیلات ارزی و ریالی سرمایه در گردش برای قطعه سازان

   اختصاص تسهیلات ارزی و ریالی سرمایه در گردش برای قطعه سازان

   معاون صنایع وزیر صنعت، معدن و تجارت از برگزاری نشست مشترک با قطعه سازان در هفته جاری خبرداد و گفت: برای بهبود وضعیت صنعت قطعه سازی تسهیلات مناسبی ارزی وریالی در نظر گرفته شده است که شرایط پرداخت این تسهیلات طی توافق با بانک مرکزی به زودی اعلام می شود.

   فرشاد مقیمی با اشاره به برنامه های وزارت صنعت، معدن و تجارت برای ایجاد تعادل در صنعت قطعه سازی و حمایت از اشتغال موجود افزود: بخشی از برنامه های وزارتخانه برای حمایت صنعت خودرو و قطعه سازی ، تامین سرمایه در گردش قطعه سازان است، که بخش قابل توجهی از منابع پیش بینی شده در این برنامه، بر اساس نیاز قطعه سازان برآورد شده است تا شغل بیشتری برای جوانان ایرانی ایجاد شود.

   وی در ادامه افزود: بر اساس مصوبه ستاد اقتصاد مقاومتی که با حضور معاون اول رئیس جمهور و وزرای عضو برگزار شد، تسهیلات مناسبی در اختیار قطعه سازان قرار می گیرد.

   معاون صنایع وزارت صنعت، معدن تجارت تصریح کرد: جلسات مختلفی با بانک مرکزی برای هماهنگی در اجرای این مصوبه برگزار شده است از جمله 19دی جلسه ای با قائم مقام بانک مرکزی و مدیران همه بانک های عامل دولتی و20 دی نیز جلسه ای با حضور مدیران عامل بانک های غیردولتی برگزار شد.

   مقیمی با اشاره به اینکه در این جلسات، درباره سهم هر یک از بانک ها در تامین این تسهیلات و افزایش سرمایه در گردش قطعه سازان توافق شد،گفت: بانک ها این تسهیلات را در اختیار قطعه سازان قرار می دهند تا آنها بتوانند علاوه بر تامین قطعات مورد نیاز خودروسازان، شرایط و اشتغال فعلی خود را حفظ کنند.

   معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در ادامه افزود: خودروسازان نیز بر اساس برنامه پیش بینی شده وزارت صنعت، معدن و تجارت که مبتنی بر به ظرفیت رساندن واحد های خودروسازی است، بین عرضه و تقاضا تعادل ایجاد کرده و مانع افزایش قیمت می شوند.

   مقیمی در پایان با اشاره به اینکه برای هماهنگی با قطعه سازان، این هفته جلسه ای با حضور نمایندگان انجمن های قطعه ساز برگزار و مکانیزم اجرایی پرداخت تسهیلات برای آنها تشریح می شود، گفت: یکی از موضوعاتی که با بانک ها مطرح شد، بحث تامین ضمانت برای دریافت تسهیلات بود که مقرر شد با هماهنگی شورای پول و اعتبار، قطعه سازانی که داری بدهی هستند و در تامین وثیقه مشکل دارند، وثایق آن ها به روز شود تا بتوانند از تسهیلات پیش بینی شده بهره مند شوند.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 246,222,493
تعداد بازدید امروز : 66,057
تعداد بازدید دیروز : 82,050
تعداد بازدید هفته : 241,092
تعداد بازدید این ماه : 492,260
آخرین به روزرسانی : 1399/11/06 17:46

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.