• بازدید مدیرکل صنایع غذایی وزارت صمت از برخی واحدهای تولیدی صنعت داروسازی

   بازدید مدیرکل صنایع غذایی وزارت صمت از برخی واحدهای تولیدی صنعت داروسازی

   مدیر‌کل صنایع غذایی، دارویی و بهداشتی وزارت صنعت، معدن و تجارت از تعدادی از واحد‌های ‌تولیدی مطرح صنعت داروسازی کشور در استان تهران ازجمله شرکت های داروسازی خوارزمی، تهران دارو، روز دارو و سینا دارو بازدیدکرد.

   در این بازدید که با هدف مشاهده توانمندی ها و امکانات، بررسی مشکلات واحد های تولیدی صنعت دارو و ارائه راهکارها بمنظور رفع موانع پیش روی آن واحدها صورت پذیرفت، مسائل و مشکلات پیش روی آن واحدها در حوزه تأمین مواد اولیه، ماشین آلات و تجهیزات، تأمین قطعات یدکی، تولید محصول نهایی مورد بررسی و تبادل نظر قرار گرفت.

   عمده مشکلات شرکت های مذکور، کمبود نقدینگی و سرمایه در گردش جهت تأمین مواد اولیه دارویی و مشکلات مرتبط با ثبت سفارش جهت واردات مواد اولیه و تأمین قطعات یدکی مورد نیاز آنها عنوان شد.

   صادقی نیارکی مدیرکل صنایع غذایی، دارویی و بهداشتی وزارت صنعت، معدن و تجارت در جریان این بازدید باتشریح مشکلات برخی از واحدهای صنعتی گفت: عدم پرداخت مطالبات شرکت های پخش از سوی بیمه‌ها سبب بروز مشکل در زنجیره تولید دارو و کمبود نقدینگی واحد‌های تولید کننده محصولات دارویی در کشور شده است، به همین دلیل افزایش حدود اعتباری شرکت‌های تولید‌کننده دارو نزد بانک های عامل بمنظور رفع مشکل سرمایه در گردش و نقدینگی مورد نیاز، ضروری بوده و راهکارهای اجرایی این موضوع پیگیری خواهد شد.

   وی افزود: با توجه به وجود توانمندی و پتانسیل های تولیدی و صادراتی صنایع داروسازی در کشور، امکان تولید انواع داروهای عمومی (ژنریک) و داروهایی با فناوری های نوین در داخل کشور فراهم می باشد.

   مدیر کل دفتر صنایع غذایی، دارویی و بهداشتی ضمن ابراز خرسندی از توانمندی های تولیدی واحد های مذکور، از طرح توسعه شرکت روزدارو بازدید و از تلاشهای مدیران آن مجموعه در فراهم سازی زمینه تولید مشترک با شرکت های مطرح خارجی تولید کننده دارو و مکمل های غذایی و دارویی قدردانی کرد.

   وی در ادامه افزود: شرکت های داروسازی خوارزمی و تهران دارو از واحدهای فعال بخش خصوصی در زمینه تولید دارو بوده که با مدیریت مناسب منابع و استفاده از توان فنی و مهندسی بمنظور بهبود کارایی توانسته نقش مناسبی در تأمین بخشی از نیازهای داروی کشور ایفا نمایند.

   در پایان مدیر کل صنایع غذایی، دارویی و بهداشتی وزارت صنعت، معدن و تجارت از شرکت سینادارو بعنوان تولید‌کننده پیشران در تولید انواع داروهای استریل چشمی، اسپری های بینی و تنفسی که سهم قابل توجهی در تأمین نیازهای کشور دارد، یاد کرد.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 242,144,137
تعداد بازدید امروز : 43,165
تعداد بازدید دیروز : 48,683
تعداد بازدید هفته : 43,165
تعداد بازدید این ماه : 443,242
آخرین به روزرسانی : 1399/09/08 16:25

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.