• افتتاح نمایشگاه بین المللی صنعت نساجی و پوشاک با حضور مدیرکل صنایع نساجی کشور

   افتتاح نمایشگاه بین المللی صنعت نساجی و پوشاک با حضور مدیرکل صنایع نساجی کشور

   نمایشگاه بین المللی صنعت نساجی، پوشاک، منسوجات خانگی و صنایع وابسته و همچنیین نمایشگاه چاپ، بسته بندی وتبلیغات درنمایشگاه بین المللی مشهد با حضور مدیرکل صنایع نساجی و پوشاک وزارت صنعت،معدن وتجارت برگزار شد.

   مدیرکل دفتر صنایع نساجی وزارت صنعت، معدن و تجارت در مراسم افتتاح این نمایشگاه اظهارداشت: در صادرات و تولید نساجی با وجود تمام مشکلاتی که از ابتدای سال شاهد آن بودیم، در بخش تولید حدود ۶ درصد، در کل رشته فعالیت‌های صنعت نساجی و در صادرات آن به صورت وزنی ۳۷ درصد و از نظر ارزشی ۲۶ درصد رشد را شاهد بودیم.

   افسانه محرابی به مزیت‌های سرمایه گذاری درصنعت نساجی اشاره و خاطر نشان کرد: این صنعت از لحاظ ایجاد اشتغال و امنیت اجتماعی از اهمیت بالایی برخوردار است.

   وی با اشاره به مشکلات تولید کنندگان این صنعت بیان کرد: تمام دغدغه ما این بوده که مشکلات تولیدکنندگان به خصوص در بخش تأمین مواد اولیه، تکنولوژی روز و منابع انسانی را حل و فصل کنیم.

   مدیرکل دفتر صنایع نساجی وزارت صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه با توجه به افزایش نرخ ارز و مشکل کمبود نقدینگی، وزارت صنعت با سازمان برنامه و بودجه تفاهم نامه‌ای در رابطه با تبصره ۱۸ قانون بودجه سال ۹۷ منعقد کرده است، تاکید کرد: همچنین پیگیر آن خواهیم بود از محل این قانون کمبود نقدینگی صنعت نساجی را به گونه‌ای رفع کنیم.

   محرابی خاطرنشان کرد: تسهیلات بانکی بخش صنعت نساجی در سه قالب سرمایه در گردش، نوسازی ماشین آلات و خط تولید، اتمام طرح‌های نیمه تمام به فعالان صنعت نساجی و پوشاک اختصاص می‌یابد که بهره بانکی برای صنعتگران مناطق توسعه‌یافته ۱۴ درصد و مناطق کمترتوسعه یافته ۱۲ درصد است.
   گفتنی است نمایشگاه بین المللی صنعت نساجی و نمایشگاه بین المللی صنعت چاپ 9 بهمن ماه در محل نمایشگاه بین المللی مشهد افتتاح شد.

   گالری
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 246,224,793
تعداد بازدید امروز : 68,357
تعداد بازدید دیروز : 82,050
تعداد بازدید هفته : 243,392
تعداد بازدید این ماه : 494,560
آخرین به روزرسانی : 1399/11/06 18:15

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.