• در گردهمایی معاونان امور صنایع سازمان های استانی مطرح شد

   تبادل نظر در خصوص تأمین مواد پتروشیمی مورد نیاز واحدهای صنعتی

   تبادل نظر در خصوص تأمین مواد پتروشیمی مورد نیاز واحدهای صنعتی

   مدیرکل صنایع شیمیایی و سلولزی وزارت صنعت ،معدن وتجارت گفت: تعامل موثر صنایع بالادستی و پایین دستی پتروشیمی در افزایش تولید صنایع پایین دستی موثر بوده و زمینه افزایش صادرات با ارزش افزوده بیشتر را فراهم خواهد کرد.

   پروین نباتی در همایش معاونان امور صنایع سازمان های استانی ضمن تبریک ایام مبارک دهه فجر با تأکید بر لزوم حفظ اشتغال موجود در زنجیره تولید بالادست و پایین دست پتروشیمی، تأمین مواد اولیه پتروشیمی مورد نیاز واحدهای فعال در این حوزه را جزء اولویت های اصلی وزارت متبوع عنوان کرد.

   پروین نباتی با اشاره به افزایش همکاری مشترک وزارت صمت با انجمن‌ها و تشکل های تخصصی خاطرنشان کرد: سازمان های صنعت، معدن و تجارت استانها همکاری با تشکل های خصوصی را به عنوان بازوهای های مشورتی در شناسایی و پایش وضعیت صنایع پایین دستی پتروشیمی را در برنامه کار خود قرار داده و تعامل هرچه بیشتر با انجمن ها و تشکل ها در بهبود شرایط موجود موثر خواهد بود.

   نباتی در ادامه با توجه به ظرفیت اشباع عمده صنایع پایین دستی پتروشیمی، ضرورت اطلاع رسانی مناسب و هدایت سرمایه گذاری به سمت صنایع دارای اولویت سرمایه گذاری وزارت متبوع توسط سازمان های صنعت، معدن و تجارت استانها را مورد تأکید قرار داد.

   وی ضمن تشکر از معاونین امور صنایع سازمان های صنعت، معدن و تجارت استانها در خصوص رصد و پایش وضعیت واحدهای صنایع پایین دستی پتروشیمی و تلاش در جهت رفع موانع و مشکلات موجود، بر بازدید مستمر و دوره ای به منظور ارائه راهکارهای خلاقانه در جهت رفع مشکلات موجود با توجه به شرایط حساس کنونی تأکید کرد.

   نباتی در ادامه با تأکید بر لزوم نظارت هوشمندانه بر عملکرد واحدهای مصرف کننده محصولات پتروشیمی، همکاری با سازمانهای بازرسی و نظارتی به منظور برخورد قاطع با متخلفین این حوزه را وظیفه دینی و ملی دانست.

   مدیرکل صنایع شیمیایی و سلولزی ضمن حمایت همه جانبه در راستای تأمین مواد اولیه پتروشیمی جهت واحدهای تولیدکننده واقعی، از ارائه هرگونه پیشنهاد در خصوص بهبود عملکرد سامانه بهین یاب استقبال کرد.

   نباتی در پایان بر تشکیل مستمر اینگونه گردهمایی ها تأکید کرد و گفت: در این نشست ها علاوه بر انتقال تجربیات و توانمندی های‌ معاونین امور صنایع استانها، دغدغه های صنایع شناسایی و این موضوع در سیاستگذاری ها و تصمیم سازی ها منعکس خواهد شد که به بهبود وضعیت صنعت کمک خواهد کرد.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 246,219,322
تعداد بازدید امروز : 62,886
تعداد بازدید دیروز : 82,050
تعداد بازدید هفته : 237,921
تعداد بازدید این ماه : 489,089
آخرین به روزرسانی : 1399/11/06 16:44

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.