• با حضور دکتر قبادیان انجام شد؛

   بهره برداری از 28 طرح صنعتی در استان چهارمحال و بختیاری

   بهره برداری از 28 طرح صنعتی در استان چهارمحال و بختیاری

   . همزمان با هفتمین روز از دهه فجر، ۲۸ طرح صنعتی با حضور برات قبادیان معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزیر صنعت، معدن و تجارت در استان چهارمحال و بختیاری به بهره برداری رسید.

   به گزارش واحد خبر معاونت آموزش،پژوهش وفناوری به نقل از خبرگزاری صدا وسیما، دکتر قبادیان در ایین بهره برداری از28 طرح صنعتی در استان چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه همزمان با ایام دهه فجر انقلاب اسلامی سامانه توانمندسازی ، تولید و توسعه و اشتغال پایدار (تاپ) این وزارتخانه رونمایی خواهد شد گفت: در این طرح ، اشتغال فراگیر دانش آموختگان دانشگاهی مد نظر وزارت صنعت،معدن وتجارت است وبا اجرای این طرح بیش از 100 هزار بنگاه بزرگ و کوچک با ورود به این سامانه می توانند نیازهای خود را از طریق دانشگاه و شرکت های دانش بنیان تامین کنند.
   به گفته وی، این طرح به صورت پایلوت در چند استان از جمله چهارمحال و بختیاری اجرایی می شود.
   قبادیان گفت: ایجاد و فعال سازی واحدهای تحقیق و توسعه در بنگاه های متقاضی، دانش بنیان سازی محصولات و اقتصادی کردن ساختار تشکیلات و محصول بنگاه های اقتصادی از اهداف این طرح است.
   معاون پژوهش، آموزش و فناوری وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: اجرای این طرح در تمام استانهای کشور هم از سال آینده انجام خواهد شد.
   قبادیان افزود: در کشور 5 میلیون دانشجو مشغول تحصیل است و 100هزار هیات علمی مشغول فعالیت هستند که این یک ظرفیت برای پیوند صنعت با دانشگاه است.
   وی، به کسب رتبه سوم ایران در حوزه علم و فناوری اشاره کرد و گفت: توجه به بحث اشتغال فارغ التحصیلان دانشگاهی در اولویت برنامه های دولت است.
   قبادیان با بیان اینکه طرح تحقیق و توسعه فناوری واحدهای صنعتی (R&D)در حوزه صنعت در دست اجراست، گفت: راه اندازی این واحدها در دولت دوازدهم 2 برابر شده است.
   به گفته وی، هم اکنون حدود 2 هزار واحد صنعتی در این زمینه فعالیت می کنند که پیش از این تعداد994 واحد بوده است.
   گفتنی است با حضور دکتر قبادیان معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت 28 طرح صنعتی با اشتغالزایی 473 نفر و اعتباری بیش از 787میلیارد و 500میلیون ریال در استان چهارمحال وبختیاری به بهره برداری رسید.

   گالری
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 245,952,146
تعداد بازدید امروز : 55,288
تعداد بازدید دیروز : 74,103
تعداد بازدید هفته : 525,470
تعداد بازدید این ماه : 221,913
آخرین به روزرسانی : 1399/11/03 14:51

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.