• اختصاص ۲۱ هزار میلیارد تومان تسهیلات به بازسازی و نوسازی و تکمیل طرح های نیمه تمام صنعتی

   اختصاص ۲۱ هزار میلیارد تومان تسهیلات به بازسازی و نوسازی و تکمیل طرح های نیمه تمام صنعتی

   مدیرکل دفتر صنایع نساجی و پوشاک وزارت صنعت معدن و تجارت اعلام کرد:براساس تفاهم نامه وزارت صنعت، معدن و تجارت و سازمان برنامه و بودجه درخصوص تبصره ۱۸ قانون بودجه ۹۷ در سه بخش بازسازی و نوسازی، سرمایه درگردش و اجرای طرحهای نیمه تمام صنعتی ۲۱ هزار میلیارد تومان تسهیلات اختصاص یاقته است.

   افسانه محرابی با سفر به گیلان از واحدهای شاخص نساجی این استان بازدید به عمل آورد و از روند فعالیت های کارخانجات نساجی و پوشاک از نزدیک مطلع و مشکلات آن ها را به دقت واکاوی و بررسی نمود.

   مدیرکل صنایع نساجی و پوشاک وزارت صمت در حاشیه بازدید از شرکت پارچه بافی ایران برک در گیلان اظهار داشت: ایران برک به عنوان اولین تولید کننده پارچه فاستونی استاندارد ایران است که کلیه مراحل تهیه، تولید نخ پارچه و کت و شلوار را در این زنجیره تولید به صورت یکجا مهیا نموده است و جز ۱۰۰ برند برتر استاندارد در صنعت نساجی کشور می باشد که سابقه صادرات به کشورهای اروپایی به ویژه سوئد را در کارنامه خود دارد.

   وی حمایت و هدایت صنایع نساجی استان گیلان برای بهره مندی از تسهیلات بازسازی و نوسازی را هدف اصلی این بازدید دانست و افزود: اغلب واحدهای نساجی استان نیازمند بازسازی و نوسازی ماشین آلات برای افزایش کیفیت و توان رقابت پذیری هستند که می توانند با ثبت نام در سایت بهین یاب درخواست و مقدمات اخذ تسهیلات را فراهم کنند ما هم بررسی و پیگیری می‌کنیم که در اولین فرصت به نتیجه برسند.

   محرابی با اشاره به اینکه ظرفیت و زیرساخت‌های لازم برای توسعه تولیدات نساجی و پوشاک در گیلان فراهم است، تصریح کرد: هم اکنون واحدهای بزرگ نساجی گیلان نظیر ایران پوپلین ریسندگی و بافندگی گیلان شرکت ایران برک با برندهای خوشنام و باسابقه در گیلان با ظرفیت اندکی در حال فعالیت اند که به علت وجود ماشین آلات مستعمل قادر به رقابت با تولیدات روز دنیا نیستند اما می توانند با برنامه ریزی مناسب و بهبود ماشین آلات این وضعیت را تغییر دهند.

   مدیر کل دفتر صنایع نساجی و پوشاک وزارت صنعت، ضمن اعلام آمادگی برای حمایت از صنایع نساجی گیلان در پروسه تامین مواد اولیه و صدور معافیت ورود ماشین آلات نوین نساجی و بافندگی اظهار داشت: در حال حاضر ۲۱ هزار میلیارد تومان تسهیلات ویژه نوسازی و بازسازی صنعت نساجی کشور اختصاص یافته که پیش بینی می شود با کاسازی این مبلغ در صنعت نساجی و افزایش تولید، زمینه ۲۷۰ هزار نفر فرصت شغلی در این بخش فراهم شود.

   گفتنی است افسانه محرابی در روز نخست سفر خود به گیلان از خطوط تولید واحدهای پارچه بافی ایران برک، گونی بافی پینک، ایران پوپلین، گروه صنعتی ریسندگی و بافندگی گیلان بازدید و تشریح کرد: روز پنجشنبه با انجمن صنایع نساجی گیلان و مدیران منتخب و صاحب‌نظر این صنعت طی نشستی به بررسی دقیق مشکلات پیرامون صنعت نساجی خواهد پرداخت

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 246,221,729
تعداد بازدید امروز : 65,293
تعداد بازدید دیروز : 82,050
تعداد بازدید هفته : 240,328
تعداد بازدید این ماه : 491,496
آخرین به روزرسانی : 1399/11/06 17:20

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.