• هم اندیشی رفع مشکلات خودروسازان شهرستان بم

   معاون امور صنایع: پیگیری رفع مشکلات سرمایه در گردش خودروسازان بخش خصوصی

   معاون امور صنایع: پیگیری رفع مشکلات سرمایه در گردش خودروسازان بخش خصوصی

   نشست هم اندیشی رفع مشکلات خودروسازان شهرستان بم و قطعه سازان با حضور معاون امور صنایع وزارت صنعت ، معدن و تجارت و نماینده شهرستان بم درمجلس شورای اسلامی برگزارشد.

   در این نشست مشکلات متعددی از سوی تولیدکنندگان خودرو مطرح شد که اختصاص ارز برای واردات مواد اولیه مورد نیاز قطعات خودرو ، تزریق نقدینگی و مسایل گمرکی از مهمترین دغدغه‌های خودروسازها در این منطقه کمتر توسعه یافته بود.

   فرشاد مقیمی معاون امور صنایع وزارت صنعت ، معدن و تجارت در این جلسه با اشاره به شرایط اقتصادی کشور و قدردانی از همکاری تولیدکنندگان با دولت از اتخاذ تصمیماتی برای رفع مشکلات تخصیص ارز خبرداد و گفت: طی نشست های مشترک با بانک مرکزی موضوعات تخصیص ارز برای واردات مواد اولیه مورد نیاز مورد بررسی و تمهیداتی برای تسهیل اختصاص ارز به صنعتگران در نظر گرفته شده است.

   وی در خصوص مشکل سرمایه در گردش و کمبود نقدینگی نیز اظهار امیدواری کرد از محل 40هزار میلیارد تومانی که برای توسعه صنایع اختصاص یافته است ، اعتباراتی برای خودروسازهای بخش خصوصی نظیر کرمان موتور، مدیران خودرو و... در نظر گرفته شود.

   معاون امور صنایع وزارت صنعت ، معدن و تجارت همکاری قطعه سازها و خودروسازها را درشرایط کنونی ضرروری برشمرد و گفت: ورود مواد اولیه مورد نیاز قطعه ساز ها نیز با همکاری بانک مرکزی و گمرک پیگیری و موانع پیش روی برای ورود برخی قطعات به کشور مرتفع خواهد شد.

   به گفته مقیمی گشایش ارز برای واردات مواد اولیه با توجه به موضوع ساخت داخل برخی قطعات خودرو در کشور با حساسیت ویژه ای صورت می‌گیرد و در این خصوص قطعاتی که تولید داخل آن ها در کشور توجیه اقتصادی ندارد به هیچ عنوان توصیه نمی گردد.

   وی با تاکید بر حمایت از حقوق مردم تصریح کرد: حمایت از شرکت های تولید کننده نیز در وظیفه وزارت صنعتفمعدن وتجارتاست و ما با حفظ حقوق مردم بدنبال صیانت از صنعت و تولیدگران هستیم.

   تاکید نماینده شهرستان بم به حفظ اشتغال در مناطق محروم

   حبیب‌الله نیکزادی پناه، نماینده مردم شهرستان بم در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست گفت: بخشی از منطقه شرق استان کرمان جزو مناطق کمتر توسعه یافته است و مردم در سایه تولید مشغول به کار هستند.

   وی با تاکید بر حفظ اشتغال موجود در مناطق محروم تصریح کرد: خودروسازها و قطعه سازها با سرمایه گذاری در این منطقه محروم اشتغالزایی خوبی فراهم کرده اند و ما باید با حفظ اشتغال موجود در منطقه از افزایش بیکاری جلوگیری کنیم.

   نماینده مردم شهرستان بم در مجلس شورای اسلامی باتاکید بر رفع مشکل نقدینگی و ثبت سفارش واردات مواد اولیه مورد نیاز قطعه سازها و خودروسازهای این منطقه افزود: از دولت می خواهیم مشکلات اساسی صنعت خودرو را رفع کند واقداماتی برای رفع مشکلات تامین ارز این صنعتگران در نظر بگیرد.

   گفتنی است در این نشست پس از تشریح مهمترین مشکلات خودروسازان این منطقه تصمیاتی در راستای رفع مشکلات ارزی ، گمرکی و کمبود نقدینگی این بخش اتخاذ شد.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 246,219,901
تعداد بازدید امروز : 63,465
تعداد بازدید دیروز : 82,050
تعداد بازدید هفته : 238,500
تعداد بازدید این ماه : 489,668
آخرین به روزرسانی : 1399/11/06 17:02

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.