• نشست هم اندیشی بررسی وضعیت تولید داخلی لوازم التحریر

    نشست هم اندیشی بررسی وضعیت تولید داخلی لوازم التحریر

   نشست هم اندیشی بررسی وضعیت تولید داخلی لوازم التحریر به ویژه نوشت افزار با حضور معاون وزیر صنعت، معدن وتجارت برگزار شد.

   در این نشست که نمایندگانی از تشکل های تخصصی نوشت افزار حضورداشتند با ارایه گزارشی از ظرفیت تولید این محصولات در کشور و چالش های پیش روی صنعتگران خواستار بازنگری در تعرفه واردات لوازم التحریر به کشور شدند.

   فرشاد مقیمی معاون وزیر صنعت ، معدن وتجارت در این نشست نیز بانگاهی به وضعیت اقتصادی کشور گفت: در حال حاضر جنگ اقتصادی ، تولید و صنعت کشور را هدفگذاری کرده و ما باید بیش از منافع فردی برروی مسئولیت های اجتماعی حساس باشیم.

   وی با تاکید بر حفظ حقوق مردم و مصالح ملی افزود: با همراهی مردم و همکاری صنعتگران از این شرایط به سلامت عبور خواهیم کرد.

   معاون امور صنایع وزارت صنعت ، معدن وتجارت حمایت از تولید داخلی را از اولویت های مهم این وزارتخانه عنوان کرد و افزود: با توجه به اینکه اغلب واحدهای تولید کننده نوشت افزار ، بنگاه های کوچک ومتوسط هستند این صنایع می توانند از برنامه های حمایت از صنایع کوچک نظیر بهره مندی از تسهیلات حضور در نمایشگاه های داخلی و خارجی ، تورهای صنعتی و.... استفاده کنند.

   مقیمی در ادامه با تاکید بر ضرورت ایجاد تعادل در بازار نوشت افزار ‌خاطر نشان‌کرد: این صنعت بسیار پرمصرف بوده و اغلب مردم با آن ارتباط دارند لذا تشکل های تخصصی این صنعت با ارایه تصویر درست ازفرآیند تولید این صنعت و دورنمایی از ظرفیت تولید در حفظ تعادل و توازن در بازار بسیار تاثیر‌گذار هستند.

   وی‌ افزایش حقوق ورودی برخی از اقلام نوشت افزار را که خواسته اغلب تولید‌کنندگان بود را مستلزم ایجاد تعادل‌ بین میزان تولید داخلی و محصولات وارداتی برشمرد و گفت: بازنگری در حقوق ورودی باید با توجه به نظر کارشناسی تشکل مبنی بر عدم بروز مشکل در بازار نوشت افزار باشد.

   گفتنی است در این نشست ، نمایندگان تشکلهای صنعتی نوشت افزار خواستار تعمیق تولید برای درج عبارت ساخت ایران برای کالاهای تولیدی و مونتاژشده داخلی ، نظارت مستمر و اجرای قوانین استاندارد عرضه و کنترل واردات شدند و بر افزایش ارزش و حقوق ورودی برخی اقلام نوشت افزار تاکید کردند.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 246,224,557
تعداد بازدید امروز : 68,121
تعداد بازدید دیروز : 82,050
تعداد بازدید هفته : 243,156
تعداد بازدید این ماه : 494,324
آخرین به روزرسانی : 1399/11/06 18:15

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.