• نشست معاون وزیر صنعت با تشکل های تخصصی صنعت قطعه سازی / تسریع درتزریق نقدینگی به صنعت قطعه سازی کشور

   نشست معاون وزیر صنعت با تشکل های تخصصی صنعت قطعه سازی / تسریع درتزریق نقدینگی به صنعت قطعه سازی کشور

   معاون امور صنایع وزارت صنعت ، معدن وتجارت با تشریح وضعیت صنعت قطعه سازی کشور از اتخاذ تدابیری برای رفع مشکل نقدینگی تولید‌کنندگان این صنعت با همکاری بانک مرکزی خبرداد.

   فرشاد مقیمی در نشست بررسی وضعیت صنعت قطعه سازی کشور که با حضور نمایندگانی از انجمن های تخصصی این صنعت برگزار شد، خاطر نشان کرد: صیانت از این صنعت که نقش مهمی در صنعت خودرو سازی و توسعه صنعتی کشور دارد بر کسی پوشیده نیست و ما به عنوان دولت تمام تلاش خود را برای حمایت از این صنعت بکار خواهیم گرفت.

   معاون وزیر صنعت ، معدن وتجارت رفع مشکلات پیش روی صنعت قطعه سازی را باتوجه به تحریم های ایجاد شده مستلزم همراهی تشکل های تخصصی و همچنین توسعه ساخت داخلی قطعات عنوان کرد و گفت: طی توافق با بانک مرکزی مقررشد به هریک از خودروسازهای بزرگ کشور(ایران خودرو و سایپا) 2هزار میلیارد تومان اختصاص یابد تا از این محل بدهی خود را با قطعه سازها تسویه کنند.

   مقیمی افزود: این اعتبار تا پایان سال جاری در نظر گرفته شده است و ما تمام تلاش خود را برای تزریق نقدینگی به این صنعت جهت حفظ تولید و اشتغال موجود بکار خواهیم گرفت.

   وی همراهی بانک ها را در رفع چالش های این بخش بسیار حیاتی توصیف کرد و افزود: سیستم بانکی با اعطاای این تسهیلات در فرصت زمانی باقی مانده می تواند بخش عمده ای از مشکلات این صنعت را مرتفع کند.

   گفتنی است، نمایندگان انجمن های تخصصی صنعت قطعه سازی نیز در این نشست به موضوعاتی نظیر کمبود سرمایه در گردش ، تخصیص ارز مورد نیاز برای واردات مواد اولیه تولید قطعات خودرو ، رفع مشکلات گشایش السی ، واردات مواد اولیه با مکانیزم انتقال بدون ارز و... پرداختند و تصمیاتی نیز در راستای برون رفت از شرایط موجود اتخاذ شد.

   گالری
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 246,220,844
تعداد بازدید امروز : 64,408
تعداد بازدید دیروز : 82,050
تعداد بازدید هفته : 239,443
تعداد بازدید این ماه : 490,611
آخرین به روزرسانی : 1399/11/06 17:20

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.