• آیین تودیع و معارفه «مدیران کل دفتر برق و الکترونیک» و«صنایع غیر فلزی»

   تاکید معاون امور صنایع برنهادینه سازی فرهنگ توسعه تولید ملی در کشور

    تاکید معاون امور صنایع برنهادینه سازی فرهنگ توسعه تولید ملی در کشور

   آیین تودیع و معارفه «مدیران کل دفتر برق و الکترونیک» و « صنایع غیر فلزی» با حضور معاون امور صنایع وزارت صنعت ، معدن وتجارت برگزارشد.

   فرشاد مقیمی در این آیین که با حضور مدیران کل دفاتر تخصصی، ،مشاوران و جمعی از کارکنان این معاونت برگزار شد، حفظ وصیانت از تولید را از سیاست های اصلی وزارت صنعت، معدن وتجارت برشمرد وگفت: یکی از نکات اصلی در شرایطی که محدودیت های بین المللی ایران را احاطه کرده است حفظ و پایداری تولید است.

   معاون امور صنایع وزارت صنعت ، معدن وتجارت افزود: البته تحریم های خارجی طی 40 سال اخیر همواره وجود داشته و نظام جمهوری اسلامی ایران با همراهی و همکاری مردم توانسته است این محدودیت ها را پشت سر بگذارد و در شرایط کنونی نیز با اتخاذ تدابیر مناسب و همراهی مردم از این وضعیت به سلامت عبور خواهیم کرد.

   مقیمی ادامه داد: کشورهایی که تحریم ایران را دنبال می کنند، نوک پیکان را صنعت ایران قرارداده و بیش از هر صنعتی ، بر روی صنعت خودرو هدفگذاری کرده اند.

   وی با تاکید بر هوشیاری نظام و اتخاذ تدابیری برای برون رفت از محدودیت های ایجاد شده،خاطر نشان کرد: ما با باید با همکاری یکدیگر و بهره مندی از خرد جمعی بتوانیم آثار و پیامدهای تحریم را به حداقل برسانیم تا هیچ گاه آن ها به اهداف خود نرسند.

   مقیمی در ادامه به اقدامات وزارت صنعت، معدن وتجارت در حمایت از صنایع به ویژه خودرو اشاره و تصریح کرد:با اجرای برنامه های حمایتی خوشبختانه صنعت خودرو و قطعه سازی کشورمان با قدرت در حال تولید هستند و میزان تولید نیز روند افزایشی داشته است.

   معاون امور صنایع وزارت صنعت ، معدن وتجارت در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به ضرورت رصد و پایش واحدهای صنعتی در سراسر کشور و تسریع در رفع مشکلات صاحبان صنایع خاطر نشان کرد: علاوه بر رصد وضعیت واحدهای صنعتی لازم است، دستورالعمل ها و تصمیم های جدید دولتی نیز به اطلاع فعالان بخش صنعت رسانیده شود تا در فرآیند تولید با کمترین آسیب حرکت نمایند.

   مقیمی خاطر نشان کرد: باید با همکاری تشکل ها و انجمن ها تصویر واقعی از وضعیت صنایع کشور ترسیم شود تا بتوان با پیش بینی آینده هر صنعت ، تدابیر و تصمیمات حمایتی در اسرع وقت اتخاذ کرده و اجرایی شود.

   وی در ادامه با اشاره به قانون استفاده حداکثری از تولید داخلی، شرایط فعلی را در توسعه ظرفیت صنایع مزیت دار موثر برشمرد و گفت: نهادینه سازی فرهنگ ساخت داخل و ترغیب صنایع به این سیاست باید بیش از گذشته مورد توجه قرار گیرد.

   معاون امور صنایع وزارت صنعت ، معدن وتجارت توضیح داد: وزارت صنعت ، معدن وتجارت با تصویب این قانون بررسی هایی در حوزه های مختلف صنعتی انجام داده است و امیدواریم با ترغیب سرمایه گذاران به توسعه تولید ملی بتوانیم از ظرفیت های موجود در کشور بیشترین بهره را ببریم.

   مقیمی خاطر نشان کرد: البته ضرورتی ندارد که ما در همه زمینه ها ساخت داخل را تقویت نماییم و یا به خودکفایی برسیم اما می توانیم در صنایعی که دارای مزیت هستند، پتانسیل ها را شناسایی و توسعه ظرفیت این صنایع را در دستور کار قرار دهیم.

   وی خاطر نشان کرد: بدون تردید وحدت کلمه که حضرت امام (ره) به آن اشاره داشتند همان هدف مشترکی است که امروز موجب اتحاد اقشار مختلف کشور شده است. همگرایی و اتحاد رمز موفقیت انقلاب بوده است و اعتماد به توانمندی‌های داخلی و مشترک کردن اهداف مختلف در جامعه موجب اعتماد بین مسئولان و بخش خصوصی خواهد شد.

   تشریح دلایل تغییرات مدیریتی

   وی در پایان تغییر ساختار سازمانی معاونت و الزامات قانونی را دلیل ادغام دفاتر تخصصی صنایع غذایی و صنایع شیمیایی و سلولزی برشمرد و گفت: مدیران لایقی در همه بخش های این معاونت مشغول به فعالیت هستند و ما نیز علاقمند به ادامه همکاری با همه این عزیزان هستیم .اما بدلیل تغییرات ساختاری که اتفاق افتاده است برخی از دفاتر تخصصی در هم ادغام شدند که آقای صادقی نیارکی به سمت مدیرکل دفتر صنایع غیر فلزی و جناب آقای گردان به سمت مدیرکل دفتر برق و الکترونیک منصوب شدند.

   مقیمی ضمن آرزوی توفیق برای مدیران جدید از تلاش های پروین نباتی مدیرکل سابق صنایع سلولزی و شیمیایی و همچنین میر نژاد مدیرکل سابق دفتر برق و الکترونیک تقدیر و تشکر کرد.

   گفتنی است ، رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت در احکامی جداگانه کیوان گردان را به سمت «مدیر کل دفتر برق و الکترونیک» و مهدی صادقی نیارکی را به عنوان «مدیر کل دفتر صنایع غیر فلزی» منصوب کرد.

   گالری
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 246,223,864
تعداد بازدید امروز : 67,428
تعداد بازدید دیروز : 82,050
تعداد بازدید هفته : 242,463
تعداد بازدید این ماه : 493,631
آخرین به روزرسانی : 1399/11/06 17:46

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.