• هم اندیشی حمایت از تولید داخلی و برنامه ریزی با هدف توسعه و تعمیق ساخت داخل/مقیمی خبرداد: تشکیل کمیته سیاستگذاری داخلی سازی

   هم اندیشی حمایت از تولید داخلی و برنامه ریزی با هدف توسعه و تعمیق ساخت داخل/مقیمی خبرداد: تشکیل کمیته سیاستگذاری داخلی سازی

   اولین جلسه هم اندیشی حمایت از تولید داخلی و برنامه‌ریزی با هدف توسعه و تعمیق ساخت داخل با حضور معاونین وزیر صنعت، معدن وتجارت برگزار شد.

   در این نشست تخصصی که مدیران ارشد سازمان گسترش و نوسازی و سازمان صنایع کوچک وشهرکهای صنعتی ایران حضور داشتند، فرشاد مقیمی معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن وتجارت با تاکید بر ضرورت توجه به توسعه ساخت داخل برخی از کالاهای وارداتی خواستار تشکیل کمیته سیاستگذاری داخلی سازی در راستای اجرای قانون استفاده حداکثر از توان تولیدی و خدماتی کشور شد.

   در این نشست تخصصی که صالحی نیا معاون وزیر و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران نیز حضور داشت، ضمن بررسی آخرین وضعیت اصلاح قانون حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در مجلس شورای اسلامی، اختیارات وزارت صنعت ، معدن وتجارت و تکالیف جدیدی که قانون‌گذار بعهده وزارت متبوع نهاده است، مورد بررسی و تبادل نظر قرار گرفت.

   مقیمی معاون امور صنایع وزارت صنعت ، معدن وتجارت در جریان این نشست اظهار داشت: با توجه به گستره حمایت از تولید داخلی در بخش های مختلف صنعتی ، معدنی، کشاورزی و... ایجاد یک ساختار منسجم جهت رصد برنامه دستگاه های اجرایی و پیگیری عملکرد آنها در راستای توسعه ساخت داخل ضروری به نظر می رسد.

   وی برگزاری اولین نشست هم اندیشی حمایت از تولید داخلی را در این راستا عنوان کرد و گفت: با توجه به بررسی های که در این نشست صورت گرفت، سازمان گسترش و نوسازی صنایع آمادگی خود را برای تدوین ساختار مناسب اعلام کرده است.

   معاون امور صنایع وزارت صنعت ، معدن و تجارت در ادامه با تشریح سایر تصمیمات اتخاذ شده تصریح‌کرد: در این نشست مقررشد در سطح وزارت صنعت ، معدن وتجارت کمیته سیاستگذاری داخلی سازی متشکل از معاونان ذی ربط وزارتخانه شکل بگیرد تا امور مربوط به سیاستگذاری ، برنامه ریزی و نظارت بر پروژه های ساخت داخل به صورت هدفمند صورت گیرد.

   گالری
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 246,224,770
تعداد بازدید امروز : 68,334
تعداد بازدید دیروز : 82,050
تعداد بازدید هفته : 243,369
تعداد بازدید این ماه : 494,537
آخرین به روزرسانی : 1399/11/06 18:15

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.