• ایران در اولویت مشارکت اقتصادی و بازسازی سوریه قرار دارد

   سفیر سوریه در تهران در دیدار با وزیر صنعت، معدن و تجارت تاکید کرد:

   ایران در اولویت مشارکت اقتصادی و بازسازی سوریه قرار دارد

   ایران در اولویت مشارکت اقتصادی و بازسازی سوریه قرار دارد

   سفیر سوریه در تهران با بیان اینکه ایران در اولویت بازسازی و مشارکت اقتصادی این کشور قرار دارد، بر لزوم ارائه تسهیلات برای افزایش همکاری های تجاری بین دو کشور تاکید کرد.

   به گزارش شاتا، عدنان محمود در نشست مشترک فعالان بخش خصوصی سوریه با وزیر صنعت، معدن و تجارت و مسوولان اتاق تعاون ایران گفت: بخش خصوصی، شریک اصلی در بازسازی سوریه و فراهم کننده زمینه های موفقیت در فعالیت مشترک صنعتی و کشاورزی و بازسازی زیربناهای سوریه است.
   او افزود: ما خواهان اجرای توافق نامه تجارت آزاد بین دو کشور و همچنین برنامه ریزی برای به صفر رساندن فهرست کالاهای مستثنی شده، هستیم تا مشارکت اقتصادی همه جانبه یی با جمهوری اسلامی داشته باشیم.
   سفیر سوریه در تهران با تاکید بر اینکه دولت سوریه در فرایند بازسازی این کشور اولویت ویژه را به شرکت های جمهوری اسلامی داده است، از آمادگی این کشور برای همکاری فعال، به منظور بازسازی واحدهای تولیدی و زیرساخت های سوریه خبر داد.
   عدنان محمود اضافه کرد: در سایه تحریم ها و جنگ اقتصادی که بر هر دو کشور تحمیل شده، لازم است در بخش های دولتی و خصوصی اولویت های ویژه و تسهیلاتی را برای گسترش همکاری های اقتصادی قائل شویم و تمهیداتی را برای افزایش حجم تبادلات تجاری بین دو کشور بیاندیشیم تا بر تحریم ها غلبه کنیم.
   او افزود: دیدار امروز ما نشان دهنده آغاز مرحله جدیدی از روابط اقتصادی بین دو کشور و اراده کامل دولت و ملت سوریه برای تقویت روابط استراتژیک با جمهوری اسلامی ایران است.
   سفیر سوریه در تهران با اشاره به لزوم خروجی ملموس از نشست مشترک فعالان اقتصادی سوریه با مسوولان وزارت صنعت، معدن و تجارت و اتاق تعاون ایران ابراز امیدواری کرد شرایط لازم برای ارتباط هر چه بیشتر میان بخش خصوصی دو کشور ایجاد شود.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 235,346,471
تعداد بازدید امروز : 34,304
تعداد بازدید دیروز : 37,953
تعداد بازدید هفته : 142,438
تعداد بازدید این ماه : 542,274
آخرین به روزرسانی : 1399/04/17 21:03

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.