• امکان ثبت سفارش بدون انتقال ارز برای مواد اولیه ،قطعات و ملزومات ضروری خطوط تولید

   امکان ثبت سفارش بدون انتقال ارز برای مواد اولیه ،قطعات و ملزومات ضروری خطوط تولید

   مدیر کل دفتر مقررات صادرات و واردات خبر داد:
   مدیر کل دفتر مقررات صادرات و واردات در خصوص فرآیند ثبت سفارش بدون انتقال ارز با توجه به مصوبه هیئت وزیران گفت: ثبت سفارش بدون انتقال ارز تا سقف ۳۰۰ میلیون دلار، فقط برای تعرفه های مواد اولیه، قطعات و ملزومات ضروری خطوط تولید بوده و سایر تعرفه ها امکان استفاده از روش بدون انتقال ارز، از محل این مصوبه را ندارند.

   سید مهدی نیازی در گفت و گو با خبرنگار شاتا، با اعلام این خبر گفت: ثبت سفارش های بدون انتقال ارز مشمول این مصوبه با مقادیر جزئی و حداکثر به میزان ۳۰ هزار دلار برای هر متقاضی امکانپذیر بوده و فرآیند آن در سامانه جامع تجارت پیاده سازی و اجرا شده است.
   وی عنوان کرد: فرآیند اجرایی این مصوبه شامل مراحل ثبت درخواست متقاضی از محل بند ۹ ماده ۳۸ موضوع این مصوبه، بررسی درخواست متقاضی توسط سازمان استان، دریافت مجوز های فنی از دستگاه های ذیربط (در صورت وجود ضابطه فنی بر روی تعرفه) انجام ثبت سفارش و پرداخت کارمزد، اظهار منشا ارز در بانک مرکزی و اظهار در سامانه گمرک است.
   مدیر کل دفتر مقررات صادرات و واردات افزود: براساس دستورالعمل های این وزارتخانه، مسئولیت بررسی درخواست های متقاضیان بر عهده سازمان های صنعت، معدن و تجارت استانی است که سهمیه هر استان از محل این مصوبه مشخص و به آن ها ابلاغ شده است.
   نیازی تصریح کرد: این تسهیلات با توجه به ضرورت تامین فوری مواد اولیه، اجزاء و قطعات خط تولید برای فعالین اقتصادی واحدهای تولیدی پیش بین و عملیاتی شده است .
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 226,233,879
تعداد بازدید امروز : 15,772
تعداد بازدید دیروز : 11,627
تعداد بازدید هفته : 90,626
تعداد بازدید این ماه : 15,772
آخرین به روزرسانی : 1398/09/01 17:12

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.