• معاون امور صنایع در ستاد تسهیل و رفع موانع تولید تاکید‌کرد:

   رفع مشکلات بنگاهها در استان های سیل زده/ ایجاد هماهنگی و هم افزایی و وحدت رویه بین دستگاههای ملی

    رفع مشکلات بنگاهها در استان های سیل زده/ ایجاد هماهنگی و هم افزایی و وحدت رویه بین دستگاههای ملی

   اولین نشست ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در سال جدید با محوریت بازنگری و اصلاح ضوابط و مقررات موجود در جهت بهبود قوانین و مقررات مخل تولید و سیاستگذاری و تهیه قوانین و مقررات حمایتی، تسهیل گر ، پشتیبان تولید و سرمایه‌گذاری مولد برگزارشد.

   فرشاد مقیمی معاون امور صنایع وزارت صنعت ، معدن و تجارت در این نشست با اشاره به شرایط اقتصادی کشور و ضرورت ایجاد بسترهای مناسب برای صیانت از سرمایه‌گذاران و صنعتگران اظهارداشت: در سال جدید بررسی وضعیت تولید ، وضعیت زیرساختها (نظیر شهرکهای صنعتی) و رفع مشکلات بنگاهها دراستان های سیل زده در اولویت ستاد تسهیل قرار دارد.

   وی در ادامه شفاف سازی و اطلاع رسانی قوانین، مصوبات و مقررات حوزه تولید برای آگاهی تولیدکنندگان و فعالین اقتصادی را یکی از برنامه های این ستاد اعلام واظهار‌کرد: در سالی که با عنوان رونق تولید از سوی مقام معظم رهبری نامگذاری‌شده است ،ایجاد هماهنگی و هم افزایی و وحدت رویه بین دستگاههای ملی به منظور هدایت و انسجام تصمیم‌گیری در حوزه تولید بسیار حایز اهمیت است و این ستاد در افزایش هم افزایی بین دستگاه ها بسیار تاثیرگذار است.

   معاون امور صنایع وزارت صنعت ، معدن وتجارت در ادامه حل و فصل مشکلات بنگاههای تولیدی اعم از کوچک، متوسط و بزرگ در کارگروه های استانی با تفویض اختیارات دستگاههای ملی به سازمانهای استانی را از دیگر برنامه های این ستاد برشمرد و افزود: در این ستاد سعی براین است که از تمام ظرفیت های قانونی و مقرراتی موجود استفاده شود. و در جهت بهبود وضعیت تولید کشور عملیاتی کردن آنها مانند احکام مرتبط در قانون بودجه 98 ، قانون حداکثر استفاده از توانمندی های ساخت داخل، قانون رفع موانع تولید، قانون بهبود فضای کسب و کار و ... تسریع گردد.

   گفتنی است در اولین جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید ، با هدف ارتقای تولید و اشتغال در سال "رونق تولید مواد 167 و 186 قانون مالیات های مستقیم ، ماده 5 قانون اصلاح چک ، ماده 22 قانون رفع موانع تولید ، مواد 41 و 54 قانون تامین اجتماعی با حضور اعضا مورد بررسی قرار گرفت پیشنهادات و نظرات مطروحه در این نشست با محوریت تسهیل فرآیند تولید، به تصویب رسید.

   گالری
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 245,414,828
تعداد بازدید امروز : 47,130
تعداد بازدید دیروز : 65,176
تعداد بازدید هفته : 462,874
تعداد بازدید این ماه : 1,380,459
آخرین به روزرسانی : 1399/10/26 18:00

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.