• بازدید مدیرکل صنایع غیرفلزی از برخی مجتمع های پتروشیمی مستقر در منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی ماهشهر

   بازدید مدیرکل صنایع غیرفلزی از برخی مجتمع های پتروشیمی مستقر در منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی ماهشهر

   مدیرکل صنایع غیرفلزی وزارت صنعت ، معدن وتجارت به همراه هیئت همراه از برخی مجتمع‌‍ های پتروشیمی مستقر در منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی ماهشهر بازدید کرد.

   در این بازدید که از مجتمع های پتروشیمی بندر امام، امیرکبیر، مارون، شهید تندگویان، کارون، اروند و نوید زر شیمی صورت پذیرفت، در خصوص نقاط ضعف و قوت و همچنین فرصت ها و چالش های پیش روی صنایع پتروشیمی مباحثی مطرح شد.

   صادقی نیارکی در این بازدید پس از شنیدن مشکلات و چالش های پیش روی صنایع پتروشیمی و صنایع تکمیلی پایین دستی، شرکت های یاد شده را نسبت به بکارگیری نقاط قوت و فرصت های موجود در جهت غلبه بر نقاط ضعف و چالش های موجود ترغیب کرد.

   مدیرکل صنایع غیرفلزی پس از اشاره به وضعیت بازار محصولات پتروشیمی در سال گذشته و فراز و نشیب های طی شده، افزود: مجتمع های پتروشیمی در سال گذشته علیرغم وجود بحران در این حوزه، در مجموع عملکرد مناسبی در حوزه عرضه محصولات در بازار داخل و همچنین بازگشت ارز حاصل از صادرات به سامانه نیما از خود به جای گذاشتند.

   وی افزود: شرکت‌های پتروشیمی همانند سال قبل تأمین مواد اولیه جهت واحدهای تولیدی داخل کشور را در دستور کار خود قرار داده و در راستای تحقق این هدف از هیچ کوششی دریغ نکنند.

   صادقی با بیان برنامه های وزارت صنعت، معدن و تجارت در خصوص مدیریت تقاضای محصولات پتروشیمی و تشریح این برنامه ها خاطر نشان‌کرد: یکی از وظایف مهم مجتمع های پتروشیمی در سال رونق تولید، تأمین مواد اولیه مورد نیاز صنایع پایین دستی است.

   مدیرکل صنایع غیرفلزی با اشاره به این موضوع که عبور از بحران های پیش روی کشور از مسیر افزایش صادرات غیرنفتی می گذرد، افزود: مجتمع های پتروشیمی فروش محصولات در بازارهای مختلف جهانی و صادرات محصولات به نقاط مختلف دنیا را همواره جزو وظایف و رسالت های خود تلقی نمایند.

   گالری
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 245,414,226
تعداد بازدید امروز : 46,528
تعداد بازدید دیروز : 65,176
تعداد بازدید هفته : 462,272
تعداد بازدید این ماه : 1,380,459
آخرین به روزرسانی : 1399/10/26 18:00

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.