• با حضور معاون صنایع وزیر صنعت صورت گرفت؛

   بررسی موانع تولید در نشست ستاد تسهیل استان مرکزی

    بررسی موانع تولید در نشست ستاد تسهیل استان مرکزی

   نشست مشترک ستاد تسهیل و رفع موانع تولید و ستاد اقتصاد مقاومتی استان مرکزی با حضور معاون وزیر صنعت در اراک برگزار شد.

   نشست مشترک ستاد تسهیل و رفع موانع تولید و ستاد مدیریت و راهبری اقتصاد مقاومتی استان مرکزی با حضور فرشاد مقیمی «معاون امور صنایع وزارت صنعت ، معدن و تجارت » ، فرخی معاون اقتصادی استاندار مرکزی ، حاجی پور رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارات استان و جمعی از تولیدکنندگان بخش خصوصی استان با هدف رفع موانع تولید در استانداری مرکزی تشکیل شد. در این جلسه بر رفع موانع تولید و پیگیری مصوبات قبلی جلسات کارگروه برای کارخانجات بزرگ استان از جمله شرکت های ماشین سازی ، هپکو ، واگن پارس و آذراب تاکید شد.

   همچنین رفع مشکلات گمرکی برای صادرات کالا از دیگر موضوعاتی بود که در این جلسه مطرح و بر رفع آن تاکید شد.

   فرشاد مقیمی در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان مرکزی اظهار کرد: ستاد ملی تسهیل و رفع موانع تولید، به منظور اینکه بتواند ضمانت اجرایی مجموعه تصمیماتی که در کارگروه‌های رونق تولید استانی و همچنین ملی اخذ می‌شود را ارتقا ببخشد، با توجه به ماده ۶۱ قانون مربوطه، پیگیر گرفتن اختیاراتی است که در صورت تفویض این اختیارات به ستاد، بخش قابل توجهی از مشکلات این حوزه رفع شود.این موضوع تا دو هفته آینده نهایی خواهد شد.

   وی افزود: با توجه به رویکرد وزارت صمت در راستای حمایت از تولید داخل، ما نیز پیگیر اقدامات و مکاتبات در راستای افزایش تقاضای محصول داخل هستیم تا به دنبال این مهم شرایط برای رونق تولید نیز مهیا شود .

   معاون امور صنایع وزیر صنعت، معدن و تجارت در خصوص کارگروه ها خاطرنشان کرد: ذیل ستاد تسهیل کارگروه های مشترک با گمرک، بانک، امور مالیاتی و سایر عوامل تاثیرگذار در رونق تولید شکل خواهد گرفت و تقاضای ما این است که موانع و مشکلات شناسایی و در این کاگروه ها بررسی شود .

   مقیمی اضافه کرد: تقاضای ما در سال جاری این است که توجهات لازم انجام شود و درخواست کردیم که ذیل ستاد تسهیل کمیته تامین مواد اولیه واحدهای صنعتی تشکیل شود و حداقل پیش بینی برای سه ماه آینده را داشته باشند و عملا تامین مواد اولیه واحدهای صنعتی در دستور کار قرار گیرد تا فرآیند تولید در واحدهای صنعتی با مشکلی مواجه نشود.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 245,414,200
تعداد بازدید امروز : 46,502
تعداد بازدید دیروز : 65,176
تعداد بازدید هفته : 462,246
تعداد بازدید این ماه : 1,380,459
آخرین به روزرسانی : 1399/10/26 18:00

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.