• بررسی وضعیت قطعات یدکی خودرو در کشور با حضور معاون وزیر صنعت

   بررسی وضعیت قطعات یدکی خودرو در کشور با حضور معاون وزیر صنعت

   وضعیت قطعات یدکی خودرو در کشور با حضور تشکل های تخصصی این صنعت و نمایندگانی از شرکت های خدمات پس از فروش بررسی و تصمیماتی در راستای توسعه ساخت داخلی قطعات خودرو اتخاذ شد.

   در این نشست تخصصی با طرح مهمترین دغدغه‌های اتحادیه فروشندگان قطعات یدکی خودرو و شرکت‌های خدمات پس از فروش ، زنجیره تامین قطعات خودرو ترسیم و مورد بررسی قرار گرفت.

   فرشاد مقیمی معاون امور صنایع وزارت صنعت ، معدن وتجارت در این نشست با اشاره به بازار 11میلیارد دلاری قطعات یدکی در کشور گفت: وضعیت قطعات یدکی در کشور باید به گونه ای ترسیم شود که میزان تولیدات داخلی و میزان واردات این محصولات به صورت شفاف مشخص شود.

   به گفته وی ساماندهی بازار قطعات یدکی نیارمند پیش بینی درست از میزان مصرف داخلی کشور و سهم واردات از بازار محصولات است.

   معاون وزیر صنعت ، معدن وتجارت تمرکز بر توسعه ساخت داخل را مورد تاکید قرار داد و تصریح کرد: در حوزه تولید قطعات خودرو باید بیش ازگذشته ساخت داخلی مورد توجه قرار گیرد و هر بخش با بررسی پتانسیل ها و توانمندی های موجود ، برنامه های خود را برای داخلی سازی قطعات اعلام کنند..

   مقیمی ضمن تاکید بر بررسی وضعیت محصولات وارداتی در این حوزه خاطر نشان‌کرد: برای توسعه ساخت داخلی باید ، قطعات خودرو که امکان تولید آن ها در داخل کشور با هزینه پایین تر وجود دارد، از سوی تولید کنندگان شناسایی و برای تولید این قطعات برنامه ریزی عملیاتی صورت گیرد..

   معاون امور صنایع وزارت صنعت ، معدن و تجارت در این نشست خطاب به تشکل ها گفت: اتحادیه های این بخش با اعلام میزان مصرف مورد نیاز کشور و میزان تولید داخلی گزارشی از وضعیت این صنعت ارایه نمایند تا تصویر واقعی از وضعیت این صنعت طی 5ماه آتی با کمترین چالش ترسیم شود..

   گفتنی است در این نشست ضمن تاکید بر مدیریت بر عرضه واردات قطعات در حوزه خدمات پس از فروش مقررشد واردات قطعات لوازم یدکی با همکاری اتحادیه وانجمن های ذیربط و هماهنگی معاونت بازرگانی واز طریق شرکت های دارای صلاحیت صورت گیرد.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 245,412,755
تعداد بازدید امروز : 45,057
تعداد بازدید دیروز : 65,176
تعداد بازدید هفته : 460,801
تعداد بازدید این ماه : 1,380,459
آخرین به روزرسانی : 1399/10/26 18:00

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.