• باید به هر شغل به عنوان یک پروژه نگاه شود/ بر خود تکلیف می دانم هیچ فرزند شهیدی بیکار نماند

   وزیر صنعت، معدن و تجارت در مراسم انعقاد توافقنامه با بنیاد شهید :

   باید به هر شغل به عنوان یک پروژه نگاه شود/ بر خود تکلیف می دانم هیچ فرزند شهیدی بیکار نماند

   باید به هر شغل به عنوان یک پروژه نگاه شود/ بر خود تکلیف می دانم هیچ فرزند شهیدی بیکار نماند

   وزیر صنعت، معدن و تجارت با تاکید براینکه باید به هر شغل به عنوان یک پروژه نگاه شود، گفت: معتقدم هیچ جوان ایرانی نباید بیکار بماند و بر خود تکلیف می دانم هیچ فرزند شهیدی در کشور بیکار نماند.

   به گزارش خبرنگار شاتا، رضا رحمانی در مراسم انعقاد توافقنامه بین وزارت صنعت، معدن و تجارت و بنیاد شهید و امور ایثارگران ضمن تبریک فرا رسیدن ماه مبارک رمضان گفت: 3 میلیون واحد صنفی داریم که اگر در هر واحد دو نفر مشغول به کار باشند، 6 میلیون شاغل در اصناف داریم. در صنعت و معدن هم 2 میلیون و 500 شاغل داریم که 33 درصد از شاغلین کشور را تشکیل می دهند. در مجموع وزارت صنعت، معدن و تجارت ظرفیت خوبی برای اشتغال دارد و برای افزایش اشتغال برنامه های ویژه ای داریم.
   وی ادامه داد: امروز تمام وجود و توفیقات مان را مدیون شهدا، جانبازان و ایثارگران هستیم. در وزارت صنعت، معدن و تجارت توفیق حضور 5 هزار و 370 ایثارگر را داریم و این حضور برای ما یک سرمایه است.
   وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه جامعه صنعت، معدن و تجارت 240 شهید تقدیم انقلاب کرده است، عنوان کرد: در حال حاضر 759 جانباز، 71 آزاده، 2 هزار و 800 رزمنده، 22 پدر شهید، 17 مادرشهید، 113 خواهر شهید، 652 برادر شهید، 24 همسر شهید، 402 فرزند شهید و 234 فرزند جانباز در وزارت صنعت، معدن و تجارت شاغل هستند.
   وی با تاکید بر اینکه امروز هم به نوعی در جبهه حضور داریم، تصریح کرد: با توجه به شرایط کنونی کشور از تمامی همکاران ایثارگر و غیر ایثارگر درخواست کردم در سال رونق تولید که مورد تهاجم اقتصادی قرار گرفته ایم، بیش از سال های گذشته به کار توجه داشته باشند.
   وزیر صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: دشمن با تمام قوا پیش آمده و تولید را نشانه گرفته است. در چنین شرایطی همه باید با روحیه ایثارگری پای کار بایستند. با همکاری بخش خصوصی توانستیم سال 97 را بدون مشکل به پایان برسانیم. امیدوارم این همکاری ها در سال جدید هم وجود داشته باشد.
   رحمانی با بیان اینکه برای خارج شدن از شرایط کنونی برنامه های ویژه ای داریم، افزود: ستاد تسهیل و رفع موانع تولید و کارگروه های مختلفی در سال جدید تشکیل شده است. همچنین طبق فرموده مقام معظم رهبری حفظ وضعیت موجود، حفظ اشتغال و رونق تولید در برنامه ها قرار گرفته است.
   وی با بیان اینکه امسال 7 محور اصلی برنامه ریزی شده است، گفت: توسعه و تعمیق ساخت داخل از اصلی ترین برنامه های سال 98 است. اواخر سال گذشته از قطعه سازان خواستیم تا جای امکان قطعات را داخل کشور تولید کنند. لوازم خانگی و پوشاک هم از لوازمی هستند که قابلیت ساخت آن ها در داخل بالا است.
   وزیر صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر اینکه معدن را جزو اولویت های سال 98 قرار دادیم، تصریح کرد: در این زمینه ظرفیت بسیار خوبی داریم. در اکتشافات رتبه دهم دنیا را داریم. البته اکثر این اکتشافات بهره برداری نشده است که باید آن ها را توسعه دهیم.
   وی صادرات به کشورهای همسایه را از برنامه های سال 98 عنوان کرد و گفت: در برنامه های امسال فناوری را جدی تر دنبال می کنیم. بخشی از تلاطم های بازار با تکمیل این زیر ساخت ها برطرف می شود.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 223,145,455
تعداد بازدید امروز : 2,460
تعداد بازدید دیروز : 40,095
تعداد بازدید هفته : 138,609
تعداد بازدید این ماه : 963,176
آخرین به روزرسانی : 1398/05/29 00:00

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.