• تمام کالاهای موردنیاز مردم داخل کشور وجود دارد / نظارت بر بازار چند برابر شده است

   رییس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان در گفتگو با خبرنگاران اعلام کرد:

   تمام کالاهای موردنیاز مردم داخل کشور وجود دارد / نظارت بر بازار چند برابر شده است

   تمام کالاهای موردنیاز مردم داخل کشور وجود دارد / نظارت بر بازار چند برابر شده است

   رییس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان با بیان اینکه تمام کالاهای موردنیاز مردم داخل کشور وجود دارد افزود: نظارت بر بازار با استفاده از ظرفیت مردمی و اصناف چند برابر شده است

   به گزارش شاتا، عباس تابش پس از نشست خبری با اصحاب رسانه که امروز شنبه در محل وزارت صنعت، معدن و تجارت برگزار شد، در گفتگو با خبرنگاران بیان کرد: در خصوص شکر در برخی واحدهای استانی قصوراتی بود که در جریان بازرسی‌های استانی به آن‌ها مراجعه کردیم و تذکرات لازم داده شد و حتماً پیگیری می‌کنیم تا شکر موجود این واحدها به کف بازار عرضه شود.

   وی در خصوص تعرفه اپراتورهای تلفن همراه نیز بیان کرد: مکاتبات لازم انجام شده و مستندات خواسته شده است و در حال رسیدگی هستیم که تا هفته بعد نهایی می‌شود.

   تابش با اعلام اینکه دغدغه ای برای تامین کالاها نداریم، اضافه کرد: مردم نیز به اندازه نیاز روزانه خود کالا بخرند. این حس که مردم بخرند و انبار کنند خودش به گرانی دامن می‌زند و بازار عرضه و تقاضا را نامتعادل می‌کند و باعث گران شدن کالاها می شود.

   رییس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان با بیان اینکه سازمان حمایت به استناد مصوبه شورای عالی اقتصادی به عنوان مرجع قیمت کارشناسی تمامی کالاست که خودرو نیزی یکی از آنها است، گفت: کمیته خودرو و تنظیم بازار متولی اعلام قیمت و تصمیم گیری در خصوص قیمت فروش است. کماکان این قانون پابرجاست و چیز جدیدی ابلاغ نشده است و ما خود را مکلف به کارشناسی قیمت تمام کالاها می‌دانیم و به این منوال جلو می رویم.

   تابش درخصوص کنترل قیمت برای خودروهای پرتیراژ، افزود: بر اساس مصوبات عمل می‌شود و حداقل 80 درصد برای تهعدات خودرو تحویل داده می‌شود. قیمت این خودروها تا آخر دیماه بر اساس قیمت سابق بود ولی از آخر دیماه به این طرف بر اساس قیمت‌های کارشناسی شده مندرج در سایت است.

   وی همچنین افزود: حدکثر 20 درصد نیز برای تأمین نیازهای فوری افراد و فروش فوری در حاشیه بازار فروش می‌شود و برای خودروهای کم تیراژ نیز رصد روزانه در حال انجام است و اگر خودسازی به موقع تهعدات خود را ایفا نکند یا گران تر فروش کند، برخورد تعزیری می شود.

   رییس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان با اعلام اینکه پرونده 4 شرکت خودرویی به تعزیرات ارسال شده است، گفت: بعضی از این خودروهای تجاری قبلاً تعزیراتی شدند و پپرونده آنها در قوه قضاییه باز است.

   تابش در پایان تصریح کرد: در جایی اگر خودروسازی بخواهد از ضواط قیمت گذاری و تعهدات خود عدول کند، سازمان حمایت به عنوان مدعی حقوق مصرف کننده وارد می‌شود.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 236,543,012
تعداد بازدید امروز : 10,501
تعداد بازدید دیروز : 39,364
تعداد بازدید هفته : 10,501
تعداد بازدید این ماه : 659,878
آخرین به روزرسانی : 1399/05/18 02:05

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.