• مشکلی برای تأمین شکر مورد نیاز در بازار نداریم

   مدیرکل دفتر برنامه ریزی تامین، توزیع و تنظیم بازار وزارت صمت در نشست خبری:

   مشکلی برای تأمین شکر مورد نیاز در بازار نداریم

    مشکلی برای تأمین شکر مورد نیاز در بازار نداریم

   مدیرکل دفتر برنامه ریزی تامین، توزیع و تنظیم بازار وزارت صمت گفت: چغندر تولید داخلی در حال عرضه به بازار است و در خصوص تأمین شکر مورد نیاز در بازار مشکلی نداریم.

   به گزارش شاتا، محمدرضا کلامی در نشست خبری قبادی، معاون بازرگانی داخلی وزیر صمت در خصوص تنظیم بازار برخی کالاها بیان کرد: به عنوان نمونه در مورد جوجه یک‌روزه دولت برای جلوگیری از نوسان قیمت بر اثر عدم تولید، مجبور است نرخ را کنترل کند.

   وی ادامه داد: مثلاً در مقطعی نرخ جوجه یکروره ۲۴۰۰ تومان بود ولی در بازار با قیمت زیر ۲۰۰۰ تومان جوجه یکروزه را از تولید کننده می خریدند که این موضوع سبب دلزدگی تولیدکننده برای تولید شد و اثرش ۴۵ روز دیگر در بازار خود را نشان داد.

   مدیرکل دفتر برنامه ریزی تامین، توزیع و تنظیم بازار وزارت صمت در مورد شکر نیز گفت: تولید داخلی ناشی از چغندر قند در حال عرضه به بازار است و این وضعیت شکر را بهبود می بخشد.

   کلامی با بیان اینکه مصرف شکر کشور ۲ و نیم میلیون تن برآورد شده است، افزود: از این میزان ۱.۶ میلیون تن تولید داخل است و بقیه از محل واردات تامین باید شود.

   وی در خصوص کاغذ نیز اضافه کرد: عدد ۸۰ میلیون دلاری واردات کاغذ با ارز ۴۲۰۰ را در بازار رصد و پایش می کنیم.

   مدیرکل دفتر برنامه ریزی تامین، توزیع و تنظیم بازار وزارت صمت در مورد گوشت نیز گفت: قیمت گوشت منجمد گوساله در بازار از ۵۰ هزار تومان تا ۶۰ هزار تومان است، گوشت گرم از ۷۰ هزار تومان تا ۹۵ هزار تومان در بازار عرضه می شود و قیمت گوشت گوسفندی از ۸۰ هزار تومان تا ۱۲۰ هزار تومان است.

   مدیرکل دفتر برنامه ریزی تامین، توزیع و تنظیم بازار وزارت صمت بیان کرد: حوزه صنعت، معدن و تجارت بالای ۴۵ درصد در اقتصاد کشور سهم دارد و تلاش می‌کنیم که سهمش از تسهیلات مرتیط با واحدهای تولیدی هم به همین مقدار باشد.

   کلامی اضافه کرد: اکنون سهم در نظر گرفته برای ما از کل تسهیلات ارایه شده در کشور ۳۰ درصد است.

   وی با اعلام اینکه از نظر تأمین کالاهای اساسی مشکلی نداریم، گفت: اصحاب رسانه و خبرنگاران در این شرایط می توانند کمک خوبی برای ایجاد آرامش در بازار به ما بکنند.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 240,326,385
تعداد بازدید امروز : 13,056
تعداد بازدید دیروز : 57,567
تعداد بازدید هفته : 232,138
تعداد بازدید این ماه : 345,888
آخرین به روزرسانی : 1399/08/07 03:59

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.