• معارفه مدیرکل دفتر صنایع خودرو و نیرو محرکه خودرو با حضور معاون امور صنایع/ جایگاه سوم صنعت خودرو در اقتصاد کشور

   معارفه مدیرکل دفتر صنایع خودرو و نیرو محرکه خودرو با حضور معاون امور صنایع/ جایگاه سوم صنعت خودرو در اقتصاد کشور

   معارفه مدیرکل دفتر صنایع خودرو و نیرو محرکه خودرو با حضور معاون امور صنایع/ جایگاه سوم صنعت خودرو در اقتصاد کشور

   آیین معارفه مدیرکل دفتر صنایع خودرو و نیرو محرکه با حضور معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن وتجارت برگزار شد.

   به گزارش شاتا، فرشاد مقیمی در مراسم معارفه سیدرضا مفیدی ضمن تقدیر از تلاش های امیرحسین قناتی در زمان تصدی مسئولیت مدیرکلی دفتر صنایع خودرو و نیرومحرکه اظهار امیدواری کرد فصل جدیدی در صنعت خودرو آغاز و شاهد بهبود وضعیت این صنعت استراتژیک در کشور باشیم.

   معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت استفاده حداکثری از توان تولید داخلی کشور و افزایش توان رقابت پذیری و بهره وری را از مهمترین سیاست های این صنعت عنوان‌کرد و گفت: در حال حاضر صنـعت خـودرو در اقتصـاد کشـور پس از صنـایع نفـت و گاز، پتـروشیمـی و بانـکداری جـایگاه سـوم را داشته و 9/2 درصـد از تولیـد ناخالـص ملـی و حدود 23 درصـد از ارزش افـزوده کل صنـعت کشـور را تشکیل می دهد.

   به گفته مقیمی بیش از 1400 شرکت قطعه ساز و بیش از 15000 کارگاه و کارخانه تولید قطعات ومجموعه ها در زنجیره این صنعت مشغول بکار هستند .

   وی با بیان این توضیحات، ضرورت توجه به این صنعت را مورد تاکید قرار داد و خاطر نشان کرد : هماهنگی با خودروسازان در زمینه بازنگری سیاست ها و برنامه ریزی تولید و پیگیری های لازم از بانک مرکزی برای تامین ارز مورد نیاز این صنعت از جمله موضوعات کلیدی است که باید از سوی این دفتر تخصصی با جدیت مورد پیگیری قرار گیرد.

   معاون وزیر صنعت، معدن وتجارت با تاکید بر اجرای برنامه 10 گانه ساماندهی صنعت خودرو، رفع تعهدات معوق خودروسازها، تسریع در تکمیل خودروهای ناقص و تعمیق بخشی عمق ساخت داخل را از اولویت های مهم این دفتر تخصصی عنوان کرد و افزود: توجه به صنعت قطعه سازی وکمک به ساماندهی این صنعت در جهت توسعه صادرات نیز از دیگر موضوعات مهم این صنعت به شمار می رود.

   گفتنی است وزیر صنعت، معدن و تجارت با صدور حکمی سیدرضا مفیدی را به پیشنهاد معاون امور صنایع خود به عنوان مدیر‌کل دفتر صنایع خودرو و نیرو محرکه این وزارتخانه منصوب کرد.

   رضا رحمانی همچنین از زحمات امیرحسین قناتی در زمان تصدی مسئولیت مدیرکلی دفتر صنایع خودرو و نیرومحرکه وزارتخانه تشکر و قدردانی کرد.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 240,319,600
تعداد بازدید امروز : 6,271
تعداد بازدید دیروز : 57,567
تعداد بازدید هفته : 225,353
تعداد بازدید این ماه : 339,103
آخرین به روزرسانی : 1399/08/07 00:43

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.