• رحمانی در جلسه ستاد تنظیم بازار دستور داد :

   کالاهای اساسی کشاورزی در فصل برداشت ذخیره سازی شود / برنامه ریزی برای تولید و تامین مواد اولیه برخی صنایع

   کالاهای اساسی کشاورزی در فصل برداشت ذخیره سازی شود / برنامه ریزی برای تولید و تامین مواد اولیه برخی صنایع

   وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: برنامه ریزی برای ذخیره سازی کالاهای مهم کشاورزی باید در زمان برداشت محصول انجام گیرد تا هم قیمت خرید محصول مناسب و هم مدیریت تامین آسان تر باشد.

   رضا رحمانی در چهلمین کارگروه تنظیم بازار، تصریح کرد : در شرایط خاص فعلی و برای ممانعت از تاثیر تنش های تحمیلی به بازار، ضرورت دارد تا تصمیمات اتخاذ شده در تامین و تنظیم قیمت انواع اقلام کالایی کاملا کارشناسی و منطبق با منافع مردم باشد.

   وی افزود: اصلاح برخی فرآیندهای تامین و توزیع کالاها به صورت زیر بنایی در دستور کار وزارت صنعت، معدن و تجارت قرار دارد و اطمینان دارم با تحقق این مهم، بسیاری از مشکلات موجود در حوزه تنظیم بازار رفع خواهند شد .

   تولید و تامین مواد اولیه برخی صنایع در اولویت است
   وزیر صنعت، معدن و تجارت در ادامه با اشاره به اهمیت راهبردی برخی صنایع در سبد کالای مصرفی مردم، اظهار داشت : کاهش تولید تعدادی از صنایع صرفا به سبب برخی محدودیت های موجود در تامین مواد اولیه می باشد که ضروری است برنامه ریزی اساسی و اقدام عملی در این راستا صورت گیرد.
   وی در مورد اعمال قرارداد مچینگ میان شرکت های تولید کننده و مصرف کننده فولاد کشور اظهار داشت: صنایع بالادستی در صورت وجود محدودیت مصرف کننده اقلام تولیدی می توانند با اعمال قراردادهای مچینگ در تامین مواد اولیه و رفع دغدغه صاحبان صنایع پایین دستی موثر واقع شوند و ما هم از این موضوع استقبال می کنیم.
   رحمانی گفت: امروز سیاست ممنوعیت یا آزاد سازی کامل واردات و یا صادارت هیچ کالایی دیگر در دستور کار وزارت صنعت، معدن و تجارت قرار ندارد.
   وی خاطر نشان کرد: این مهم متناسب با تامین نیاز های کشور با اعمال مقطعی عوارض روی اقلام وارداتی و یا صادراتی انجام خواهد گرفت.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 227,002,052
تعداد بازدید امروز : 5,544
تعداد بازدید دیروز : 28,113
تعداد بازدید هفته : 65,653
تعداد بازدید این ماه : 783,989
آخرین به روزرسانی : 1398/09/25 01:47

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.