• با حضور معاون وزیر صمت انجام شد:

   رونمایی از طرح تاپ در استان فارس

   رونمایی از طرح تاپ در استان فارس

   درآیینی با شکوه با حضور معاون آموزش ،پژوهش وفناوری وزارت صمت،از طر ح تاپ رونمایی شد.

   مراسم رونمایی ازطرح توانمند سازی تولید وتوسعه اشتغال پایدار(تاپ) با حضور دکترقبادیان،معاون آموزش،پژوهش وفناوری،تنی چندازمدیران وزارت صمت ،نمایندگان مردم فارس درمجلس شورای اسلامی،مسئولین استانی،مدیران سازمان صنایع کوچک وشهرکهای صنعتی ،اتاق بازرگانی وصنایع ومعادن،اتاق اصناف،خانه صنعت،معدن وجمع کثیری ازفعالان اقتصادی در محل اتاق بازرگانی وصنایع ومعادن وکشاورزی فارس ،برگزار شد.

   به گزارش واحد خبر معاونت به نقل از ایرنا ، دکتر قبادیان، چهارشنبه در آیین رونمایی از طرح ملی توانمندسازی تولید و توسعه اشتغال پایدار (تاپ) در شیراز، با اشاره به برخورداری کشور از سرمایه منابع انسانی افزود: هم اینک حدود چهار میلیون دانشجو در دانشگاه‌های مختلف کشور مشغول تحصیل هستند و در این زمینه جزو کشورهای پیشرو در جهان هستیم اما از این سرمایه استفاده مطلوبی نبرده‌ایم.

   او ادامه داد: برای استفاده مطلوب از این سرمایه و با هدف رفع مشکلات کشور باید برنامه داشته باشیم.
   قبادیان گفت: ما حدود ۱۰۰ سال صنعت و ۱۰۰ سال دانشگاه داریم و در این یک قرن دانشگاه‌ها چند نسل را پشت سر گذاشته‌اند و الان هم صحبت از دانشگاه‌های نسل چهار است و انقلاب صنعتی چهارم را نیز پیش رو داریم.
   معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: انقلاب صنعتی چهارم یک سونامی است و اقتصاد کشور را نمی‌توان بدون همکاری و کمک دانشگاه، دانشگاهیان و پژوهشگران در مقابل این سونامی حفظ کرد.

   وی اضافه کرد: اکثر بنگاه‌هایی که امروز به شکل سنتی کار می‌کنند در زمان انقلاب صنعتی چهارم دچار ورشکستگی خواهند شد و به همین دلیل همه ما باید خطر انقلاب صنعتی چهارم را جدی بگیریم.
   قبادیان، با اشاره به اینکه توسعه همه کشورها از راه علم و مسیر دانشگاه رقم خورده، بیان داشت: ماندن و رقابت ما با اقتصادهای دانش پایه دنیا از راه همین علم و دانش می‌گذرد.
   وی، با اشاره به اجرای طرح توانمندسازی تولید و توسعه اشتغال پایدار (تاپ) در کشور و استان فارس گفت: بر اساس طرح توانمندسازی تولید و توسعه اشتغال پایدار (تاپ)، دانشجویان تحصیلات تکمیلی و اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها و موسسه‌های آموزش عالی و پژوهشی در بنگاههای صنعتی به کار گرفته خواهند شد.

   گالری
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 238,703,585
تعداد بازدید امروز : 29,483
تعداد بازدید دیروز : 43,647
تعداد بازدید هفته : 73,130
تعداد بازدید این ماه : 233,979
آخرین به روزرسانی : 1399/07/06 14:58

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.