• معاون وزیر دادگستری یادآورشد:

   استفاده از ظرفیت مجموعه های مختلف برای مبارزه با قاچاق کالای دخانی

   استفاده از ظرفیت مجموعه های مختلف برای مبارزه با قاچاق کالای دخانی

   معاون وزیر دادگستری گفت: پایه های اقتصاد ملی با قاچاق متزلزل می شود، لذا باید برای تحقق اقتصاد مقاومتی و چابک سازی اقتصاد از ظرفیت های مجموعه های مختلف برای مبارزه با قاچاق کالای دخانی استفاده کرد.

   جمال انصاری در کارگاه آموزشی پیشگیری و مبارزه با قاچاق کالای دخانی در مشهد افزود: پازل مقابله با قاچاق کالا و ارز در کشور ناقص است و خلاءهایی در این خصوص وجود دارد که باید به آن توجه شود.
   وی افزود: مهمترین هدف جرائم اقتصادی موضوعات اقتصاد داخلی کشور و تولید داخلی است. منافع اقتصادی ناسالم در جامعه حاکمیت را دچار چالشهای محیطی می کند. در همه کشورها نیز تدبیر و برنامه ریزی برای برخورد با اقتصاد ناسالم صورت می گیرد.
   وی ادامه داد: باید متولیان بهترین فرصت را برای تلطیف شرایط فعلی و ایجاد شرایط متعارف اجتماعی در جامعه فراهم کنند. هم اینک بخش زیادی از ظرفیتهای حاکمیتی صرف پیشگیری، کنترل و برخورد با قاچاق کالا و ارز می شود.
   وی افزود: در مقوله دخانیات نیز برای کاهش مخاطرات حوزه سلامت، حاکمیت به این نتیجه رسیده که با اجبار محیطی و موقعیتی روی تولید داخلی تمرکز داشته باشد.
   رئیس سازمان تعزیرات حکومتی گفت: بر ضرورت فرهنگسازی برای کاهش مصرف مواد دخانی تاکید و بیان کرد: روی آوردن به اقدامات پیشگیرانه، آسیب شناسی قوانین و مقررات تجاری، تسهیل واردات از مجاری رسمی، توجه به وضعیت معیشتی مرزنشینان و حذف انحصارها و فراهم آوردن فضای رقابتی از مولفه های مهم در کاهش قاچاق هستند.
   وی ادامه داد: رسیدن به جامعیت نظری و عملی در مقوله قاچاق کالا و ارز مورد تاکید است. در امر مبارزه با قاچاق باید همه دستگاه ها و نهادها ورود کنند و از ظرفیتهای بخش خصوصی نیز در این خصوص استفاده کرد.
   معاون وزیر دادگستری گفت: مسیر ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز و ضابطان این عرصه مسیر تقابلی و برخورد است، اگر در این مسیر از هم افزایی، ظرفیت و توانمندی های مادی و مالی بخش خصوصی و انجمن ها استفاده نشود نمی توان برنامه ای را در خصوص وضعیت کشور در بخش دخانی برای سال ۱۴۰۰ ارائه کرد.
   کارگاه آموزشی پیشگیری و مبارزه با قاچاق کالای دخانی به مدت دو روز با حضور رئیس سازمان تعزیرات حکومتی، جمعی از مدیران وزارت صنعت، معدن و تجارت، پلیس امنیت اقتصادی، گمرک ایران، سازمان تعزیرات حکومتی و ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز در مشهد برگزار شد.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 238,783,518
تعداد بازدید امروز : 22,444
تعداد بازدید دیروز : 43,879
تعداد بازدید هفته : 153,064
تعداد بازدید این ماه : 313,913
آخرین به روزرسانی : 1399/07/08 12:11

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.