• مهمترین برنامه ما در سال جاری ساخت داخل و توسعه صادرات غیر نفتی است/ هدف گذاری مشخص برای هر استان ابلاغ شده است

   زرندی در گردهمایی معاونین برنامه ریزی استان ها :

   مهمترین برنامه ما در سال جاری ساخت داخل و توسعه صادرات غیر نفتی است/ هدف گذاری مشخص برای هر استان ابلاغ شده است

   مهمترین برنامه ما در سال جاری ساخت داخل و توسعه صادرات غیر نفتی است/ هدف گذاری مشخص برای هر استان ابلاغ شده است

   معاون طرح و برنامه وزارت صمت از رونق تولید ساخت داخل و توجه به صادرات غیر نفتی ، توجه به صادرات، راه اندازی طرح های نیمه تمام در استان ها به عنوان مهمترین برنامه یاد کرد.

   به گزارش شاتا، سعید زرندی، معاون طرح و برنامه وزرات صنعت، معدن و تجارت در گردهمایی معاونین برنامه ریزی استان ها که صبح امروز (3 تیرماه) برگزار شد، با بیان این مطلب توضیح داد : درسال 98 تمرکز وزارتخانه بر نظام برنامه ریزی است.

   او با اشاره به تشکیل 4 گروه در وزارتخانه گفت : کارگروه هماهنگی صنعت، معدن، بازرگانی خارجی و بازرگانی داخلی، کارگروه های تشکیل شده در وزارتخانه برای انسجام فعالیت ها است که امسال نسبت به سال گذشته پیشرفت خوبی در این زمینه داشته ایم.

   زرندی در توضیح اینکه سال 98 را اساس مبارزه با تحریم ها و رونق تولید قرار داده ایم بیان کرد: کارها و فعالیت های مرتبط با تولید در 5 سطح بین الملل و کلان، فرهنگی و اجتماعی، سیاستگذاری صنعتی، رشته های فعالیت و بنگاه ها تقسیم شده است که سطح یک و دو این تقسیم بندی در حوزه اقتصاد کلان است و خارج از وزارت است اما تمامی مباحث آن بر صنعت اثر گذار است .سطح دوم که بر سیاست های پولی و مالی توجه دارد، اگر چه این سطح هم خارج از وزرات است اما برصنعت تاثیر می گذارد چرا که شامل قوانین و مقرراتی است که صنعت و تولید را دچار چالش می کند، از این رو ما در سال 98 تمرکز برحل این مشکلات کرده ایم.
   معاون طرح و برنامه به تمرکز 7 محور کاری در وزارت اشاره کرد و گفت: تمامی فعالیت های وزارت در این محور7 که شامل 35 پروژه است متمرکز شده است و آن شامل تولید و ساخت داخل، توسعه صادرات غیر نفتی، فناوری، مدیریت بازار لجستیک، بهبود کسب و کار است که هرهفته با وزیر، نشست های پایش یکی از این محورها انجام می گیرد.

   زرندی در بخش دیگری از صحبت هایش با اشاره به واردات 35 میلیارد دلاری حوزه صنعت بیان کرد: جهت گیری اصلی وزارتخانه بر ساخت داخل است و ما می خواهیم بین نیاز کشور و توانمندی تعادل برقرار کنیم و با توجه به کمبود منابع ارزی می خواهیم که در این بخش نگاه جدیدی ایجاد شود.
   او با اشاره به اینکه بیشترین واردات مربوط به قطعات خودرو است بیان کرد: باید زمینه های حضور توانمندی ها را برای تولید داخل فراهم کنیم.
   او با اشاره به بومی سازی تکنولوژی های وارداتی از تعامل با دانشگاه ها و شرکت های دانش بنیان های خبرداد.
   معاون طرح و برنامه با اشاره به اینکه برای استان ها هدف گذاری در نظر گرفته ایم افزود: استان ها با تعامل و بر اساس این اهداف باید برنامه ریزی کنند.

   وی همچنین گفت: قرار شده است، نمایشگاه تولید داخل را برگزار کنیم که هدف از این نمایشگاه این است که بیشتر نیازهایمان را به نمایش بگذاریم.

   یادآور می شود،در ادامه این گردهمایی هریک از معاونین برنامه ریزی به ارائه نقطه نظرات و مشکلات خود در استان های مربوطه پرداختند و مسائل آنها مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 238,706,570
تعداد بازدید امروز : 32,468
تعداد بازدید دیروز : 43,647
تعداد بازدید هفته : 76,115
تعداد بازدید این ماه : 236,964
آخرین به روزرسانی : 1399/07/06 17:10

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.