• تشکیل کارگروه تعمیق ساخت داخل در صنعت ریلی

   معاون امور صنایع خبر داد :

   تشکیل کارگروه تعمیق ساخت داخل در صنعت ریلی

   تشکیل کارگروه تعمیق ساخت داخل در صنعت ریلی

   فرشاد مقیمی از تشکیل کارگروه مشترک وزارت صنعت، معدن و تجارت با راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران خبر داد و گفت: تعمیق ساخت داخل تولید انواع قطعات و تجهیزات واگن‌های مسافری، باری و لوکوموتیو از مهمترین برنامه‌های این کارگروه خواهد بود.

   به گزارش شاتا، معاون امور صنایع در جریان نشست مشترک با مدیرعامل راه آهن جمهوری اسلامی ایران با اشاره به تبیین اولویت‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت در شناسایی توانمندی‌ها و پتانسیل‌های موجود در صنعت کشور اظهارداشت: در حال حاضردر این صنعت ظرفیت تولید سالانه 130 دستگاه لکوموتیو، 1000دستگاه واگن مسافری و مترو و همچنین 2800 دستگاه واگن باری وجود دارد.

   مقیمی با نگاهی به برگزاری نمایشگاه حمل‌ و نقل ریلی و صنایع وابسته وارایه توانمندی‌های صنعتگران این عرصه افزود: با توجه به تاکید مقام معظم رهبری بر توسعه ساخت داخلی، هماهنگی با دستگاه‌های اجرایی که متولی صنایع مختلفی از کشور هستند در دستور کار قرار گرفت که توسعه تعمیق ساخت داخل در صنعت ریلی از جمله این سیاست ها بود.

   وی توسعه صنعت ریلی را از اولویت های وزارت صنعت، معدن و تجارت برشمرد و گفت : با توجه به اشتغالزایی و پتانسیل های موجود در این صنعت تشکیل کارگروه مشترک وزارت صنعت، معدن و تجارت با راه‌آهن جمهوری اسلامی در دستور کار قرار گرفت.

   معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: با تشکیل این کارگروه سیاستگذاری در حوزه صنعت با محوریت شورای سیاستگذاری صنایع ریلی، تشکل ها و... و سیاستگذاری در حوزه تولید، ساخت و نیازمندی ها در صنعت ریلی مورد بررسی قرار خواهد گرفت تا بسترهای لازم برای توسعه این صنعت فراهم شود.

   مقیمی در ادامه افزود : بررسی وضعیت ثبت سفارش اجزا و قطعات مورد نیاز صنعت ریلی، سیاستگذاری های لازم برای حمایت از توسعه ساخت داخل اجزا و قطعات لوکوموتیو، واگن مسافری و باری و... نیز از جمله محورهای مورد تاکید در این کارگروه خواهد بود.

   معاون وزیر صنعت ، معدن وتجارت تصریح کرد: شناسایی اجزا و قطعاتی که در کشور تولید می شود و جلوگیری از ثبت سفارش این قطعات از خارج از کشور نیز ازدیگر سیاست هایی است که در این کارگروه به آن پرداخته خواهد شد.

   مقیمی همچنین از برگزاری جلسات هفتگی با مدیرعامل راه آهن جمهوری اسلامی ایران در راستای اجرای تصمیمات مرتبط با تعمیق تامین قطعات و تجهیزات مورد نیازاین صنعت خبرداد.

   گفتنی است،در نشست مشترک معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن وتجارت با مدیرعامل راه آهن جمهوری اسلامی ایران مقررشد کارگروهی متشکل از معاونین راه آهن و نمایندگان معاونت امور صنایع تشکیل و طرفین در راستای رفع دغدغه های مشترک با لحاظ منافع کلان کشور نسبت به بکارگیری تمامی ظرفیت های بخش تولید و احساس مسئولیت نسبت به کلیه نیازهای بخش حمل ونقل و حل و...برنامه ریزی و سیاستگذاری نمایند.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 238,707,529
تعداد بازدید امروز : 33,427
تعداد بازدید دیروز : 43,647
تعداد بازدید هفته : 77,074
تعداد بازدید این ماه : 237,923
آخرین به روزرسانی : 1399/07/06 17:10

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.