• بازدید مدیر کل صنایع نساجی پوشاک و سلولزی از واحدهای نساجی استان زنجان

   بازدید مدیر کل صنایع نساجی پوشاک و سلولزی از واحدهای نساجی استان زنجان

   مدیرکل صنایع نساجی, پوشاک و سلولزی با اشاره به پتانسیل صنایع در ایجاد اشتغال, ارزآوری و ارزش افزوده, مهمترین برنامه وزارت صنعت معدن و تجارت در سال جاری را پیگیری برنامه توسعه تولید و تجارت صنایع نساجی و پوشاک عنوان کرد.

   افسانه محرابی در بازدید از واحدهای صنعتی حوزه نساجی و پوشاک استان زنجان با اشاره به توانمندی واحدهای بازدید شده در حوزه صنایع ریسندگی سیستم پنبه ای اظهار داشت:ظرفیت ریسندگی سیستم پنبه ای کشور 260 هزارتن است که تا پایان سال جاری با اضافه شدن طرحهای جدید, این رقم به 310 هزارتن خواهد رسید.

   وی افزود :از انجاییکه رشد و توسعه این صنایع یکی از اولویتهای اصلی وزارتخانه می باشد برنامه وزارت صنعت معدن و تجارت در سال جاری کمک به تسریع در راه اندازی این طرحها خواهد بود.

   محرابی همچنین با اشاره به توانمندی واحدهای تولیدی داخلی در حوزه پارچه جین, تولیدات داخلی را با کیفیت و رقابت پذیر دانست و گفت : هم اکنون امکان تامین بخش مهمی از مصرف صنایع پوشاک در این حوزه از محل تولیدات داخل تامین می شود. ظرفیت تولید پارچه جین کشور درحال حاضر حدود 60 میلیون مترمربع بوده که با راه اندازی طرحهای جدید این رقم به 90 میلیون مترمربع خواهد رسید.

   به گفته مدیرکل صنایع نساجی, پوشاک و سلولزی موضوع تامین پنبه بعنوان مهمترین ماده اولیه این صنایع دارای اهمیت ویژه می باشد, که علاوه بر اینکه واردات آن ضروری است. تقویت تولیدات داخلی نیز در این زمینه اهمیت دارد.

   محرابی افزود:درحال حاضر تعدادی از واحدهای نساجی در جهت تامین مواداولیه خود از محل تولیدات داخلی نیز گامهایی برداشته اند و در جهت کمک به کشت پنبه و خرید پنبه داخلی و تصفیه آن جهت مصارف موردنیاز خود اقدام نموده اند. تقویت این موضوع و ترغیب سایر واحدهای نساجی که مصرف پنبه قابل توجهی دارند, قطعا می تواند در آینده و در افق بلند مدت اطمینان خاطر بیشتری را نسبت به تامین این ماده اولیه مهم و اساسی صنعت نساجی فراهم نماید.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 240,325,410
تعداد بازدید امروز : 12,081
تعداد بازدید دیروز : 57,567
تعداد بازدید هفته : 231,163
تعداد بازدید این ماه : 344,913
آخرین به روزرسانی : 1399/08/07 03:59

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.