• راه اندازی سامانه جامع ساخت داخل در آینده ای نزدیک/ افزایش تقسیط مالیات واحدهای مشکل دار به ۶۰ماه

   معاون امور صنایع در اصفهان عنوان کرد :

   راه اندازی سامانه جامع ساخت داخل در آینده ای نزدیک/ افزایش تقسیط مالیات واحدهای مشکل دار به ۶۰ماه

   راه اندازی سامانه جامع ساخت داخل در آینده ای نزدیک/ افزایش تقسیط مالیات واحدهای مشکل دار به ۶۰ماه

   معاون امور صنایع در گردهمایی هیات نمایندگان اتاق بازرگانی و جمعی از صنعتگران استان اصفهان با اشاره به راه اندازی سامانه جامع ساخت داخل در آینده ای نزدیک گفت : مکانیزم ساخت داخل بصورت شفاف در حال ارائه است و هر تولید در سیستم الکترونیکی ثبت می شود.

   به گزارش شاتا، فرشاد مقیمی در این نشست خاطرنشان کرد: با راه اندازی این سامانه بسترها برای معرفی صنایع مختلف و شناسایی توانمندیهای صنعتی فراهم خواهد شد و و تعمیق ساخت داخل را سرعت خواهد بخشید.

   معاون وزیر صنعت در بخش دیگری از سخنانش ستاد تسهیل و رفع موانع تولید را مسوول بررسی مشکلات واحدهای صنعتی برشمرد و گفت: با اصلاح مقررات اثر گذارنظیر قانون مالیات های مستقیم توانستیم قانون ماده ۱۶۷این قانون را اصلاح و میزان تقسیط مالیات واحدهای صنعتی که با مشکل روبه روهستند ، به ۶۰ ماه افزایش یابد.
   دستگاه های خدمات رسان مانندادارات گاز و برق مجوز دارند در صورتی که واحد های مشکل دار و بدهکار که با چالش روبرو هستند با حفظ تولید تا یکسال بدهی ها آن ها به تعویق می افتد.
   معاون وزیر صنعت ، معدن وتجارت افزود:ما در شرایطی قرار گرفتیم که نیاز به توقف قانون جدید چک در مقطع کنونی هستیم ودرحال پیگیری این موضوع هستیم.
   مقیمی درخصوص مشکلات نقدینگی واخذ تسهیلات واحدهایی که در تامین وجه الضمان با مشکل روبرو هستند نیز توضیح داد: پیگیر هستیم تا دارایی این واحدها مجدد ارزیابی شود و مورد قبول واقع شود. همچنین در حال بررسی مجدد قوانین بیمه، دارایی وغیره بصورت تجمیعی جهت اصلاح هستیم‌.
   مقیمی درادامه خطاب به تشکلها خواستار شد که پیشنهادات خود را با ارایه مستندات در اختیار وزارت صنعت ، معدن و تجارت قرار دهند تا جهت اصلاح اقدام شود.
   وی خاطر نشان کرد: ستاد تسهیل ورفع موانع تولید صرفا برای واحدهای مشکل دار نیست بلکه برای کلیه واحدها است حتی آنهایی که با ظرفیت مناسب در حال تولید هستند .باید وضعیت این واحدها نیز در ستاد مطرح و فضا برای توسعه بیشتر آن هافراهم شود.
   به اعتقاد مقیمی درهیچ کجای دنیا توسعه شکل نمی گیرد در صورتی که همه به توانمندی های کشورشان تکیه کنند .
   معاون امورصنایع وزارت صنعت معدن و تجارت در خصوص اصلاح تعرفه نیز گفت: تعرفه هر زمان که نیاز به اصلاح باشد به شرطی که وضعیت اشتعال و تولید بیشتر بشود ان را اصلاح می کنیم ولی از طرف دیگر نیز انتظار از صنعت داخلی هست تا در قیمت و کیفیت توجه ویژه داشته باشد .

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 240,476,502
تعداد بازدید امروز : 43,096
تعداد بازدید دیروز : 57,867
تعداد بازدید هفته : 382,256
تعداد بازدید این ماه : 496,006
آخرین به روزرسانی : 1399/08/09 19:34

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.