• رحمانی: باید ظرفیت تولید صنایع ریلی کشور به طور کامل فعال شود 

   در جلسه شورای سیاستگذاری  صنایع ریلی کشور مطرح شد؛

   رحمانی: باید ظرفیت تولید صنایع ریلی کشور به طور کامل فعال شود 

   رحمانی: باید ظرفیت تولید صنایع ریلی کشور به طور کامل فعال شود 

   وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به تکمیل نبودن ظرفیت ساخت برخی واحدهای صنعتی فعال در حوزه ریلی کشور، گفت: با واگذاری بخش اساسی سفارشات صنایع ریلی به واحدهای داخلی باید ظرفیت تولید آن ها به طور کامل فعال شود


   به گزارش شاتا، رضا رحمانی در جلسه شورای سیاستگذاری صنایع ریلی کشور اظهار داشت: با توجه به رویکرد توسعه ای در بخش حمل و نقل ریلی کشور، تا 10 سال آینده همه واحدهای صنعتی فعال در این صنعت می توانند سفارش ساخت دریافت نمایند و با ظرفیت کامل مشغول تولید باشند.
   وی افزود: ضروری است آمار دقیقی از میزان ساخت داخلی قطعات و تجهیزات مورد نیاز صنعت ریلی کشور استخراج شود تا در مواردی که امکان و ظرفیت بومی سازی آن ها وجود دارد به سرعت اقدام شود.
   رحمانی تصریح کرد: از فرصت های موجود در سالجاری و در راستای تحقق رونق تولید باید بهره برداری کنیم و یکی از بخش هایی که می توانیم برنامه کاملا عملیاتی و اجرایی در آن داشته باشیم صنعت ریلی است.
   وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به تعداد محدود سفارش دهندگان و تولید کنندگان صنایع ریلی در سطح کشور، گفت: دغدغه هایی از جمله عدم تحویل به موقع سفارش و یا عدم تامین مالی متناسب با تولید سفارشات، همواره در این صنعت مطرح بوده که می طلبد با بررسی همه راهکارهای موجود در شرایط فعلی به جمعبندی لازم برسیم و در چارچوبی مشخص به سوی تحرک واقعی در این بخش حرکت کنیم.

   مدیرعامل راه آهن: حمایت از تولیدات داخلی را وظیفه ملی خود می دانیم


   معاون وزیر راه شهرسازی نیز در این جلسه با تقدیر از رویکرد ویژه وزارت صنعت، معدن و تجارت و به ویژه شخص آقای رحمانی در عملیاتی نمودن برنامه حمایت از ساخت داخلی، گفت: رویکرد اصلی راه آهن جمهوری اسلامی ایران در تامین نیاز های خود، حمایت قاطع از تولیدات داخلی است.
   وی افزود: در شرایط موجود که یک جنگ اقتصادی تمام عیار است ما خود به نوعی به عنوان مدعی در کنار تولید کننده ایرانی قرار داریم و به توان داخلی کاملا اعتقاد داشته و در عمل به دنبال حمایت از این عزیزان هستیم.
   رسولی اضافه کرد: با توجه به اراده موجود در راستای توسعه حمل و نقل ریلی کشور می توانیم شکوفایی بیش از پیش صنایع ریلی کشور را شاهد باشیم.
   وی با اشاره به پیشرفت های موجود در صنعت ریلی ایران، خاطر نشان کرد: در نمایشگاه بین المللی صنعت ریلی کشور که اخیرا برگزار شد شاهد تولید قطعات و تجهیزاتی بودیم که در گذشته نه چندان دور مجبور به واردات آن ها بودیم.
   مدیرعامل راه آهن گفت: فارغ از هرگونه بخش نگری در برنامه حمایت از تولیدات داخلی به ویژه صنعت ریلی کشور کاملا در کنار وزارت صنعت، معدن و تجارت قرار داریم و از برنامه های آنها حمایت می کنیم.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 226,694,929
تعداد بازدید امروز : 5,987
تعداد بازدید دیروز : 24,310
تعداد بازدید هفته : 5,987
تعداد بازدید این ماه : 476,866
آخرین به روزرسانی : 1398/09/16 00:28

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.