• تحریم ها فرصتی برای تعمیق ساخت داخل و رونق تولید

   معاون وزیر صنعت در برنامه تیتر امشب :

   تحریم ها فرصتی برای تعمیق ساخت داخل و رونق تولید

   تحریم ها فرصتی برای تعمیق ساخت داخل و رونق تولید

   معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد:در بخش تامین مواد اولیه از خارج با مکانیزم اهمیت دادن به تولید داخل به جایی رسیده ایم که تحریم را تهدید نمی دانیم بلکه تحریم را فرصتی می دانیم تا با تعمیق بخشیدن به تولید داخل بتوانیم به رونق بخشی تولید داخل برسیم.

   به گزارش شاتا، فرشاد مقیمی در برنامه تیتر امشب شبکه خبر گفت: برای رونق تولید در کنار اقدامات انجام شده نیاز به عوامل متعدد و بستر سازی لازم برای بهبود فضای کسب و کار است تا با تعمیق بخشیدن به تولید داخل بتوانیم به رونق برسیم.

   وی افزود: نقطه نهایی قوانین وضع شده به تولید کشور برمی گردد و اثرات آن در بخش هایی از تولید نشان داده می شود بنابراین برای رونق تولید در کنار اقدامات انجام شده نیاز به عوامل متعددی است تا کنار هم قرار گیرد.
   او افزود: وقتی قوانین و مقررات وضع می شود ممکن است برخی مسائل حل شود اما مسائلی جدید را نیز بوجود می آورد،
   او گفت: باید برای ارائه خدمات الکترونیکی، مانند صدور مجوز ها و استعلامات زیرساخت های الکترونیک آن درنظر گرفته شده و بستر لازی شود، تا بتوانیم ارائه خدمات را تسهیل کنیم.
   مقیمی افزود: قوانینی و مقررااتی که امروز کشور در بخش صنعت تولید نیاز دارد رفع موانع موجود از طریق ستاد تسهیل است که برای برخی قوانین نیاز به توقف دارند، مصوباتی در این زمینه وضع شده است.
   به گفته معاون وزیر صنعت ،معدن وتجارت برای راه اندازی واحدهای متوقف به دلیل بدهی های مالیاتی و تعهدات به سازمان های خدمات رسان مجوزی به ستاد تسهیل و رفع موانع تولید تفویض شده که در صورتی که واحد صنعتی با برنامه ایجاد رونق در صنعت وارد چرخه تولید شود ، بتوان مالیات ها و بدهی های این واحدهای صنعتی را به تعویق انداخت.
   مقیمی افزود: برخی قوانین که لازمه اجرایی آن به تصویب رسیده است و لازم الاجراست نیز نیاز به بسترهایی دارد به طور مثال در بحث مالیات برای اجرای قانون به دلیل نبود زیرساخت ها، موجب شده که مالیات ها برای اجرای تکلیف از بخش تولید گرفته شود، که این خود یک معضل است. بنابراین این اشکالات بعد از جمع بندی در قالب لایحه ای به مجلس ارائه شد که برای بررسی مجدد به کمیسیون رفته تا در جهت رفع موانع تولید مورد بررسی و بعد به صحن ارائه شود.
   او افزود: با اجازه سران سه قوه به بنگاه ها برای افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی ها بدون گرفتن مالیات داده شد، همچنین در بخش حد اعتباری بررسی ها نشان می دهد 2 تا 3 برابر سرمایه در گردش برای رونق افزایش یابد.
   مقیمی گفت: یکی از دغدغه های تولید تامین مواد اولیه است که چالش های آن مورد بررسی قرا گرفته است و با توجه به افزایش 2 برابری میزان مصرف نسبت به سال قبل با نشست هایی که انجام شد به راهکارهایی برای آرامش عرضه و تقاضا رسیده ایم.
   او با اشاره به اینکه در بخش تامین مواد اولیه از خارج نیز با مکانیزم اهمیت دادن به تولید داخل به جایی رسیده ایم که تحریم را تهدید نمی دانیم بلکه تحریم را فرصتی می دانیم تا با تعمیق بخشیدن به تولید داخل بتوانیم به رونق بخشی تولید داخل برسیم.
   مقیمی گفت: توفیقاتی که در بخش صنعت بدست آمده به تحریم ها برمی گردد بنابراین با استفاده از فرصت ها و استفاده از فضای موجود حتما موفق خواهیم شد.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 226,694,876
تعداد بازدید امروز : 5,933
تعداد بازدید دیروز : 24,310
تعداد بازدید هفته : 5,933
تعداد بازدید این ماه : 476,812
آخرین به روزرسانی : 1398/09/16 00:28

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.